Не нафтою єдиною: Арабські Емірати відправили місію на Марс

Країна має намір розширити свій вплив на космос

Об’єднані Арабські Емірати вперше запустили місію на Марс. Космічний корабель повинен приземлитися на поверхню червоної планети в лютому 2021 року. Раніше це вдавалося лише кораблям НАСА, повідомляє Forbes.

Корабель “Аль-Амаль” (в перекладі – “Надія”) запустили на японській ракеті Mitsubishi Heavy Industries H-2A з космічного центру Tanegashima в Японії 19 липня о 17:58 за східним часом (00:58 – за київським часом). Вже через годину корабель відстикувався від ракети й продовжив самостійний шлях до Марсу.

Спочатку запуск ракети планували на 14 липня, проте цю дату кілька разів переносили. Керівник проєкту Омран Шараф зазначив, що запуск місії необхідний був для зміцнення конкурентоспроможності країни за межами нафтової галузі.

Читайте также:   Зеленський розпорядився ввести мораторій на перевірки ФОП

Місія націлена на вивчення повітря на планеті для того, щоб зрозуміти, як Марс втратив атмосферу за останні кілька мільярдів років. На кораблі будуть працювати метеосупутники для відстеження погоди та бур в різні пори року. Наукова робота апарату почнеться в травні 2021 року, після того, як буде перевірена справність його приладів.

Тривалість роботи місії попередньо розрахована на 2 земних роки, або один марсіанський. При цьому в Еміратах не виключають, що вона може тривати до чотирьох років.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
1 Комментарий

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *