Конкурентоспроможність: Україна опустилася у рейтингу WEF

Цьогоріч Україна втратила дві позиції в Індексі глобальної конкурентоспроможності (Global Competitiveness Index, GCI) Світового економічного форуму (ВЕФ) і опустилася на 85-е місце з 141 країни.

Відповідно до щорічного звіту ВЕФ, основний регрес зафіксований у сфері фінансових систем, в якій рейтинг України опустився на 19 позицій  (136 позиція) і у сфері охорони здоров’я — на 9 позицій (101 позиція).

Також незначно погіршилися показники впровадження інфокомунікаційних технологій (ІКТ) — з 77-го на 78-е місце, макроекономічної стабільності — з 131-го на 133-е місце та інноваційних можливостей — з 58-го на 60-е місце.

Водночас другий рік значно поліпшуються позиції країни за критеріями «ринок товарів» — з 73-ої на 57-у позицію, «ринок праці» — з 69-ої на 66-у позицію і «інституційний розвиток» — зі 110-ої на 104-у позицію.

Читайте также:   У Києві відкрили першу smart-вулицю з безкоштовним Wi-Fi, зарядками для електромобілів, «розумним» освітленням і системою моніторингу повітря

Крім того, Україні вдалося трохи піднятися за такими показниками, як освіта — з 46-го на 44-е місце і рівень розвитку бізнесу — з 86-го на 85-е місце.

За обсягом внутрішнього ринку України зберегла колишню 47-у позицію, а по інфраструктурі — 57-у.

Згідно зі звітом, показник середньорічного зростання ВВП за 10 років перестав бути негативним і покращився з -2,1% до 0,1%, в той самий час приріст прямих іноземних інвестицій за 5 років знизився з 2,7% ВВП до 2,3% ВВП.

Визначаючи конкурентоспроможність як набір інститутів, політичних заходів і факторів, що визначають рівень продуктивності країни, ВЕФ розраховує рейтинг на основі комбінації загальнодоступних і власних спеціалізованих даних по 12 вимірам — доданків конкурентоспроможності, які спільно являють собою всеосяжну оцінку конкурентоспроможності економіки.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *