Китайські банки погодилися видати Tesla новий кредит на $ 1,29 млрд під найнижчу ставку

Постачання Model 3 з шанхайської Gigafactory 3 почнуться 30 грудня

У прийдешній понеділок, 30 грудня, компанія Tesla почне постачання автомобілів седанів Model 3, зібраних на заводі в Китаї. Про це Reuters повідомив представник компанії.

Будівництво заводу Gigafactory 3 в Шанхаї, що є першим автоскладальним підприємством Tesla за межами США, почалося в січні 2019 року, а вже в жовтні в експлуатацію була введена лінія по збірці Model 3. Тобто, завод вдалося побудувати за рекордні десять місяців. До кінця року виробник розраховує випускати не менше 1000 седанів Model 3 на тиждень, а після введення другої лінії по збірці компактних кросоверів Model Y і виходу Gigafactory 3 на повну потужність підприємство буде випускати 250 тис. автомобілів на рік.

Читайте также:   Туман в Одесі на кілька годин заблокував роботу аеропорту

Перші 15 покупців, які отримають автомобілі 30 грудня, – це співробітники Tesla. До відвантаження замовлень звичайним покупцям виробник розраховує приступити до початку китайського Нового року 25 січня. З іншого боку, відвантаження перших замовлень 30 грудня означає, що завод почне поставляти автомобілі клієнтам лише через 357 днів після початку будівництва, що стане новим рекордом для світових автовиробників в Китаї.

Зараз Model 3, зібрана в Китаї, коштує від 355,8 тис. юанів (близько $50,8 тис.). Для порівняння, в США ціни на Model 3 починаються від $39 990 (без будь-яких пільг). Але буквально днями Bloomberg повідомляв, що в другій половині 2020 року ціна на електромобілі Model 3, зібрані в Китаї, може опуститься нижче психологічної позначки в 300 тис. юанів ($42,9 тис.) Завдяки скороченню виробничих витрат за рахунок більш широкого використання комплектуючих місцевого виробництва.

Читайте также:   В маленькому датському містечку збудують найвищий в Західній Європі хмарочос

Зараз Tesla активно будує сервісні центри та фірмові станції швидкої зарядки Supercharger по всьому Китаю, щоб забезпечити клієнтам стандартизоване післяпродажне обслуговування. Крім того, уряд Китаю зі свого боку забезпечує широку підтримку Tesla; Gigafactory 3 є першим в країні автоскладальним підприємством, що повністю належить іноземній компанії. Цієї п’ятниці Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю заявило про включення Model 3, зібраної в Китаї, в список нових енергетичних транспортних засобів, звільнених від сплати податку на покупку. У серпні міністерство звільнило від податку всі автомобілі Tesla.

Буквально на днях Tesla повідомила про укладення нової угоди з кредиторами в Китаї – сторони домовилися про надання нового п’ятирічного кредиту шанхайській фабриці Tesla. Розмір кредиту – 9 млрд юанів ($ 1,29 млрд). Ставка складе всього 0,9 базової процентної ставки в Китаї, такі умови китайські банки пропонують своїм кращим клієнтам. Частина коштів може бути використана для пролонгації раніше виданого кредиту (3,5 млрд юанів), термін повернення якого настає 4 березня наступного року.

Читайте также:   На аукціоні RR Auction продають дискету з автографом Стіва Джобса

Новий кредит Tesla надали Будівельний банк Китаю (CCB), Сільськогосподарський банк Китаю (AgBank), Промислово-комерційний банк Китаю (ICBC) і Банк розвитку шанхайського району Пудун (SPDB).

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *