Інфографіка: за скільки днів українець «напрацює» на новий iPhone

Міжнародна дисконтна платформа Picodi провела чергове дослідження, у якому підрахувала кількість днів, які потрібні відпрацювати жителям різних країн, щоб придбати собі iPhone 11. Для цього був розрахований так званий «Індикатор iPhone 2019».

Для даного індикатора були використані дані про вартість iPhone 11 зі сховищем місткістю 64 ГБ, опубліковані на місцевих сайтах Apple або авторизованих реселерів. Також для обчислення показника використовувалися відомості про середню зарплату, яку запозичили з сайтів національних статистичних управлінь або відповідних міністерств. При цьому розмір зарплати розділили на 21, що відповідає середній кількості робочих днів у місяці.

Вибірка Picodi включає кілька десятків країн, включаючи Україну. І у 2019 році наша країна очолила цей антирейтинг. Це означає, що середньостатистичному українцеві потрібно довше інших учасників рейтингу працювати, щоб накопичити на новий iPhone 11 в мінімальній конфігурації — майже 97 днів. У розрахунку приймалося, що середня зарплата в першому півріччі в Україні, за даними Держстату, становила 10783,13 грн (8680,4 грн «чистими»). Правда, в Picodi вважають, що весь свій дохід покупець буде відкладати виключно на покупку смартфона. Передбачається, що у споживача немає ніяких інших витрат, пов’язаних з купівлею харчових продуктів, одягу та оплатою рахунків за комунальні послуги.

Читайте также:   $19 млн за двогодинну пробіжку: як британський мільярдер уможливив новий рекорд в марафоні

Результат 96,7 дня є найгіршим в рейтингу 2019 року. У порівнянні з даними минулого року можна виділити два моменти. По-перше, Україна піднялася з другого місця на перше. Разом з тим, кількість днів, необхідних для того, щоб заробити на новий iPhone, суттєво зменшилася — на 40 днів. У минулому році Україна посіла друге місце c показником 136,7 дня.

Найкраще в цьому відношенні йдуть справи у жителів Швейцарії, США та Люксембургу, де співвідношення iPhone до середньої заробітної плати є найвигіднішим. Середньостатистичний швейцарець зможе накопичити необхідну суму на iPhone 11 за 4,8 дня, американець — за 5,8 дня, а люксембуржець — за 6,7 дня.

Читайте также:   Кайлі Дженнер і Каньє Уест стали найбільш високооплачуваними зірками у світі

Крім України, довго на новий iPhone 11 потрібно відкладати також жителям Колумбії (89,7 дня) і Казахстану (76,5 дня). У таких країнах як Польща і Чехія новий гаджет рівнозначний за вартістю 31,8 і 25,2 робочого дня. В Естонії для покупки новинки потрібно працювати 21,2 дня або один календарний місяць.

Більш детальну інформацію ви можете знайти на офіційній сторінці платформи Picodi.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *