Індекс ділового клімату в ФРН падає четвертий місяць поспіль

Індекс ділового клімату в ФРН падає четвертий місяць поспіль

Вже протягом чотирьох місяців поспіль в Німеччині фіксується погіршення ділового клімату. Відповідний індекс, що розраховується Інститутом економічних досліджень ifo і вважається найважливішим економічним барометром Німеччини, який становив у вересні 98,9 пункту, знизився в жовтні до 97,7 пункту, повідомив мюнхенський інститут в понеділок, 25 жовтня.

Цю ситуацію керівник ifo Клеменс Фюст (Clemens Fuest) пояснив, зокрема, проблемами з поставками, які відчувають німецькі компанії. В результаті, за його словами, в промисловості падає завантаженість виробничих потужностей – вона становить лише 84,7 відсотка.

Індекс ifo також дещо погіршився в секторі послуг і в значній мірі – в торгівлі, де бізнес також страждає від труднощів з поставками.

Читайте также:   Україна приєдналася до проєкту "Місячне село": навіщо і що це нам дасть

Однак в будівельній галузі ділові настрої знову значно покращилися. Це стосується як оцінки компаніями поточної ситуації, так і перспектив розвитку – індекс очікувань будівельників зріс уже вшосте поспіль.

Для визначення індексу ділового клімату інститут Ifo щомісяця опитує близько 9000 компаній. Їх просять оцінити поточну ситуацію в бізнесі і висловити свої очікування на найближчі шість місяців.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *