Ілон Маск включив режим жорсткої економії: чи врятує це Tesla від банкрутства?

У минулому році Ілон Маск був переконаний, що збільшення обсягів виробництва Tesla Model 3 допоможе компанії істотно знизити залежність від позикових коштів, а також вийти на беззбитковість на постійній основі

Перший квартал цього року виявився розчаруванням: чисті збитки досягли $702 млн., Спостерігалися проблеми з логістикою, довелося розплачуватися за старими боргами, нарощування обсягів виробництва йде не так швидко, як хотілося б керівництву.

Тоді виконавчий директор Tesla заспокоював акціонерів, що в 2019 році величина капітальних витрат не перевищить $2,5 млрд., і цих грошей вистачить не тільки для будівництва підприємства в Шанхаї, але і для підготовки до випуску компактного кросовера Tesla Model Y і магістрального тягача Tesla Semi. Саме за рахунок збільшення частки Tesla Model 3, а в майбутньому і Model Y, норма прибутку компанії буде неминуче знижуватися, оскільки ці електромобілі мають меншу додану вартість, ніж Model S і Model X.

Читайте также:   Monobank став першим банком в Україні, який підключив обидві системи цифрової ідентифікації BankID

У березні Tesla почала скорочувати роздрібні торгові точки і профільний персонал, намагаючись оптимізувати витрати. Скорочення докотилися і до кадрових структур. До травня компанія зважилася на продаж акцій на суму $860 млн. І конвертованих облігацій на суму $1,84 млрд., що в сукупності принесло їй близько $ 2,7 млрд. Втім, як тепер з’ясовується, і цих грошей компанії не вистачить, щоб реалізувати намічені плани, і навіть просто існувати в найближчі місяці.

У розпорядженні Electrek опинився лист Ілона Маска, в якому він закликає співробітників приготуватися до режиму жорстокої економії, що вводиться новим фінансовим директором Заком Кіркхорном за його дорученням.

В кінці минулого кварталу Tesla мала на руках близько $2,2 млрд., але при поточному рівні витрат ці гроші закінчилися б через десять місяців. Безпрецедентні заходи економії торкнуться фонду оплати праці, витрат на відрядження, закупівель комплектуючих і орендної плати.

Читайте также:   Топ 5 самых богатых людей мира по версии Forbes

Від співробітників глава Tesla чекає раціоналізаторських пропозицій щодо зниження витрат, подібний рівень залученості вітається.

За словами засновника компанії, тільки за умови фінансової стійкості Tesla зможе зробити цей світ чистішим.

Читайте також: В TESLA НАГАДАЛИ СПІВРОБІТНИКАМ ПРО НЕПРИПУСТИМІСТЬ ВИТОКІВ КОРПОРАТИВНОЇ ІНФОРМАЦІЇ. ПРО ЦЕ СТАЛО ВІДОМО В РЕЗУЛЬТАТІ ВИТОКУ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *