Експерти перевірили українські дороги: майже 90% з них потребуть заміни або ремонту

А також назвали кілька причин ситуації, що склалася

Близько 90% доріг в Україні знаходяться в зношеному стані та потребують негайного ремонту або заміни. Про це йдеться у звіті Офісу ефективного регулювання (BRDO), опублікованого на його Facebook-сторінці.

Серед головних причин ситуації, що склалася експерти назвали недофінансування, неналежну експлуатацію доріг, неефективність контролю за використанням коштів, корупцію і низьку конкуренцію на ринку.

За словами керівника сектора “Транспорт та інфраструктура” BRDO Владислава Притоманова, понад 50% ринку займають всього п’ять підрядників. Тільки один з них – іноземний. При цьому в тендерах на будівництво або ремонт доріг в більшості областей зазвичай беруть участь лише дві-три компанії.

Читайте также:   У світі дуже багато використаних масок. Вчені пропонують будувати з них дорогу

– У більшості областей в тендерах беруть участь не більше двох-трьох компаній, а в Івано-Франківську, наприклад, понад 80% ринку охоплює лише 1 компанія. Тобто, реальна конкуренція практично відсутня, – заявила Притоманова.

За словами експерта, така ситуація знижує економічний розвиток і створює низьку конкурентоспроможність України на міжнародному ринку.

 

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *