Доповнена реальність дозволить офісним співробітникам на час забути про присутність колег по роботі

Розробники з Південної Кореї, США і Швейцарії запропонували розділяти офіси відкритого типу на ізольовані робочі простори за допомогою шоломів доповненої реальності. Пристрій може на час роботи створити навколо столу працівника віртуальну перегородку, причому її параметри (наприклад, прозорість) можна змінювати.

Відзначимо, що при роботі в офісі відкритого типу від співробітника потрібні не тільки професійні вміння, а й здатність ефективно працювати в таких умовах, не відволікаючись. Найчастіше для підвищення концентрації використовуються перегородки між столами. Однак нерідко працівникам все ж потрібно працювати разом над одним завданням, розмовляючи один з одним, і в таких випадках фізична перегородка заважає робочим процесам.

Інженери під керівництвом Андреа Бьянки з Корейського інституту передових технологій (KAIST) запропонували замінити фізичні перегородки між столами на віртуальні з допомогою шоломів або очок доповненої реальності і розробили відповідне програмне забезпечення для AR-гарнітури Microsoft Hololens. З його допомогою користувач може вибрати точку установки віртуальної перегородки і розмістити її на столі. Крім того, програма дозволяє розміщувати на столі віртуальний монітор.

Читайте также:   Невиданий альбом Девіда Боуї "Toy" випустять через 20 років

В опублікованому демонстраційному ролику можна побачити, що розробники створили кілька варіантів перегородок. Частина з них повністю непрозора, інші частково прозорі, а деякі мають складну структуру зі смуг, що рергуються. Автори відзначають, що при розробці перегородок вони радилися з 11 фахівцями з організації офісних просторів.

Щоб оцінити ефективність запропонованої концепції, дослідники провели експерименти за участю 48 добровольців. Експерименти підтвердили, що віртуальні перегородки ефективно знижують рівень відволікання від роботи. Крім того, можливість віртуально персоналізувати своє робоче місце підвищила задоволеність співробітників умовами праці в офісі відкритого типу.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *