Держборг США вперше перевищив $30 трлн

В опублікованому Мінфіном документі у графі “сукупний державний борг” зазначено суму в $30,012 трлн. Це рекордний показник американського держборгу за весь час його існування.

Як пише газета The New York Times, поточні значення було досягнуто на кілька років раніше, ніж передбачалося. Це стало результатом трильйонних федеральних витрат, які Сполучені Штати направили на боротьбу з пандемією, включаючи $5 трлн для виплат розширеної допомоги з безробіття, фінансової підтримки малого бізнесу та стимулюючих виплат, профінансованих позиками.

На тлі зниження кількості випадків COVID-19 у першій половині 2021 року в економіці США спостерігалося різке відновне зростання ВВП: 6,3% у першому кварталі та 6,7% у другому. Однак у третьому кварталі зростання сповільнилося до 2,3%. Експерти пов’язали це з поширенням штаму “омікрон”, високою інфляцією (за підсумками грудня 2021 року вона досягла позначки 6,8% – найвищий показник з 1982 року) та проблемами у глобальних ланцюжках поставок.

Читайте также:   100 млн тонн за два тижні. Викиди вуглекислого газу в Китаї суттєво зменшилися за рахунок падіння виробництва внаслідок спалаху коронавіруса

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *