Державна фіскальна служба нагадує про початок деклараційної кампанії з січня 2019

Державна фіскальна служба нагадує про початок деклараційної кампанії з січня 2019

З 1 січня 2019 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2018 року, яка триватиме до 1 травня 2019 року. В 2018 році до Податкового кодексу було внесено зміни, якими розширено коло платників, які зобов’язані і/або мають право подати декларацію.

Так, зобов’язані включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити встановлені кодексом податки і збори одержувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору в разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи.

Обов’язок щодо подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає також у громадян, якщо вони в 2018 році отримували: окремі доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2018 не утримувався податок на доходи фізичних осіб; доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності); іноземні доходи; інші доходи, декларування яких передбачено чинним законодавством.

Читайте также:   ЦВК спростила правила зміни виборчої ділянки

Такі громадяни зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня 2019 річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2018 року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18% до 1 серпня 2019 і військовий збір за ставкою 1,5%.

Читайте також: УКРАЇНА ОТРИМАЛА КРЕДИТ ВІД МБРР НА СУМУ 349 МЛН ЄВРО

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.