Депутати хочуть визнати «зелені» тарифи неконституційними

49 народних депутатів ВРУ підготували подання до Конституційного Суду про визнання неконституційними законодавчих положень, в яких йдеться про «зелені» тарифи. Йдеться про низку положень в законах «Про альтернативні джерела енергії» і «Про ринок електроенергії». Подання вже готове, але його ще не відправили до Конституційного Суду.

Співрозмовник в уряді відзначає, що в поданні спеціально не заперечують тарифи для дрібних домашніх сонячних електростанцій, мова йде тільки про тарифи для великих електростанцій.

Депутати-ініціатори подання стверджують, що при прийнятті закону № 555-IV «Про альтернативні джерела енергії» Верховна Рада України діяла за межами своїх повноважень, всупереч принципу поділу влади.

«Встановивши розміри «зеленого» тарифу і весь механізм його розрахунку виключно на законодавчому рівні… Верховна Рада вийшла за межі своєї компетенції, визначеної Конституцією України (статті 85, 92) і взяла на себе повноваження, які Конституція України поклала на органи виконавчої влади», – йдеться в документі.

Читайте также:   США стривожені планами Facebook щодо запуску криптовалюти Libra, Сенат скликає слухання

Також, ініціатори подання зазначають, що «зелені» тарифи є економічно необгрунтованими та надвисокими, що завдає шкоди економіці країни. У документі говориться, що «електроенергія, вироблена з альтернативних джерел, є одним з найдорожчих видів виробництва електроенергії, в порівнянні з іншими, які діють в Україні».

Як вказують ініціатори подання, витрати України на відшкодування вартості електричної енергії за «зеленим» тарифом становили € 560 млн, що становить 7,9% від загальної вартості електроенергії при частці відпустки 1,9%. Таким чином, питома вага витрат на відшкодування вартості електричної енергії по «зеленому» тарифу в кілька разів вище, ніж питома вага цього виду електроенергії в порівнянні з іншими, виробленими в Україні. Крім того, за прогнозами Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища, в 2020 році Україна взагалі не зможе в повному обсязі відшкодувати вартість електричної енергії за «зеленим» тарифом, заборгованість по якій складе близько 13,5 млрд грн.

Читайте также:   Саудівський принц передав акції Saudi Aramco на $80 млрд до суверенного фонду країни

У зв’язку з цим депутати просять визнати неконституційними положення невигідних абзаців двох законів, які стосуються «зелених» тарифів.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *