Apple побудувала бізнес на виробництві в Китаї і тепер це створює багато труднощів

Цього року стабільні постачання iPhone поставлені під загрозу через нові складнощі, пов’язані з веденням американського бізнесу з китайськими партнерами. Політика «нульової терпимості» до COVID-19 у Піднебесній та ескалація торгової війни США з Китаєм змушують Apple переглянути найважливіші аспекти своєї діяльності.

Нещодавній спалах COVID-19 у Чженчжоу, де знаходиться найбільший завод зі збирання iPhone, привів до того, що Apple довелося заявити в неділю про те, що компанія не зможе повністю задовольнити попит на свої смартфони у святковий сезон. Крім того, компанія опинилася під тиском Вашингтона – її китайський партнер YMTC потрапив під американські санкції. Іншими словами, якщо раніше тісні зв’язки з Китаєм грали на руку Apple, то тепер вони буквально перетворилися на тягар.

Хоча у 1990-х роках співпраця з Китаєм, можливо, врятувала Apple від банкрутства і багато в чому зумовила її економічне зростання, зараз подібна глобалізація лише шкодить. Послаблення санітарних обмежень у Китаї могло б допомогти компанії частково компенсувати дефіцит, але з досягненням цілей на зимовий святковий сезон вона, схоже, не впорається.

Читайте также:   У Нацбанку розповіли, як позбутися старих монет номіналом 1, 2 і 5 копійок

При цьому Apple буде важко відмовитися від співпраці з Китаєм загалом. Близько двадцяти років місцеві та тайванські партнери будували бізнес у цій країні, орієнтуючись на зростаючі замовлення Apple, що дозволило знизити ціну виробництва компонентів та готових смартфонів. Хоча зараз Apple намагається диверсифікувати виробництво, переносячи його частину до Індії та В’єтнаму, йдеться про заводи, на яких працюють лише десятки тисяч робітників — надзвичайно мало в масштабах Apple. За деякими даними, в Китаї на компанію так чи інакше працює близько 3 млн осіб.

Останній спалах COVID-19 у Чженчжоу серйозно обмежив можливості місцевого заводу Foxconn, на якому працюють близько 200 тис. чоловік, випускати новітні iPhone 14, включаючи флагманські моделі – ходили чутки про критичну ситуацію на заводі: обмеження на пересування, обмеження на пересування, обмеження на пересування і навіть втечу співробітників з виробництва. Поки що невідомо, коли завод запрацює на повну потужність.

Читайте также:   Компанія Johnson & Johnson подала заявку на реєстрацію COVID-вакцини в США

В результаті Apple довелося попередити інвесторів, що ситуація з пандемією в Китаї вплине на рівень продажів смартфонів компанії. Тим часом Вашингтон почав чинити тиск на китайських партнерів Apple.

Однією з жертв стала YMTC із масштабною державною участю. За деякими даними, на чіпи пам’яті припадає до 25% вартості компонентів для iPhone, і співпраця з YMTC, що не відбулася, дозволило б Apple серйозно заощадити. Нещодавно компанія потрапила під пильну увагу американських політиків і, за деякими даними, Apple навіть допомагала їй наймати західних фахівців для вдосконалення продукції. Пізніше Apple запевнила конгресменів, що збиралася використовувати чіпи YMTC лише у смартфонах для Китаю. Проте ще у жовтні YMTC та ще 30 китайських компаній внесли до списку бізнесів, яким заборонено купівлю американських технологій. Нові правила здатні обмежити можливість китайського виробника працювати з компаніями на кшталт Apple.

Читайте также:   В Tesla нагадали співробітникам про неприпустимість витоків корпоративної інформації. Про це стало відомо в результаті витоку

Через кілька днів після введення санкцій щодо YMTC засоби масової інформації опублікували дані, згідно з якими Apple утрималася від співпраці з цим китайським партнером, хоча в самій Apple від коментарів щодо цього відмовляються.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 23

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *