У МОЗ готові 22 травня відкрити дитсадки й дозволити громадський транспорт. Але – з умовою

У відомстві назвали критерії для виходу країни з карантину

Міністерство здоров’я України розробило 4 етапи виходу з карантину. Постанова про критерії виходу з нього будуть прийняті, швидше за все, на найближчому засіданні уряду. Про це на брифінгу заявив глава відомства Максим Степанов.

-У нас є 4 етапи виходу з карантину. Кожному з цих етапів відповідає певний критерій і кожен цей етап є пом’якшеним, – зазначив глава відомства.

Степанов додав, що до критеріїв, за якими буде оцінюватися можливість виходу на наступний етап пом’якшення карантину, відносяться:

Кількість нових захворювань за останні 7 днів на 100 тисяч населення – так званий показник інцидентності.

Завантаженість ліжок з Сovid-19 – повинна бути не більше 50%

Кількість тестувань – ПЛР і ІФА-тестування за останні 7 днів на 100 тисяч населення повинна бути на рівні 15

Кількість нових випадків за останні 7 днів в співвідношенні до попередніх 7 днів має бути на рівні 0,9 – 1

Всі ці етапи будуть впроваджуватися за формою адаптивного карантину.

– Ми всі розуміємо, що всі показники у нас різні по областях. Ми вважаємо, що це буде дуже правильна тактика – в залежності від області ми будемо пом’якшувати карантин. Тобто затверджені ці етапи будуть на національному рівні, а пом’якшення буде відбуватися вже на рівні кожної області, – зазначив Степанов.

Він додав, що наступний етап пом’якшення карантину, який бачить МОЗ після 11 травня – 22 травня. В цілому відомство розробляло всі етапи з перервою в 10 днів.

– Чому 10 днів? Тому що це той термін, за який ми в змозі на основі аналізу чітко визначитися, чи готові ми до наступного переходу, – підкреслив глава МОЗ.

Він додав, що з 22 травня МОЗ, виходячи з сьогоднішньої ситуації, планує:

дозволити проведення спортивних змагань без глядачів

відкриття готелів, крім хостелів і без функціонування ресторанів і спортмайданчиків

проведення ЗНО

дозвіл на громадський транспорт

дозвіл на відкриття дитсадків

Степанов додав, що всі ці критерії будуть чітко визначені в постанові уряду, яку планується прийняти.

– Всі ці заходи, які ми дозволяємо, можливі тільки при дотриманні протиепідемічних заходів. А саме – масочного режиму, соціальної дистанції, дезінфекції антисептиками рук тощо, – зазначив Степанов.

Він додав, що для кожного заходу – спортивного змагання або поїздки в громадському транспорті – буде розроблений “дуже чіткий критерій”, який МОЗ вимагатиме виконувати.

З 11 травня в Україні набула чинності перше послаблення карантину: відкрилися парки, сквери, зони відпочинку, перукарні, манікюрні, педикюрні салони, салони краси. У тих регіонах, де навантаження на медичну систему у зв’язку з коронавірусом становлять не більше 50%, дозволені планові операції. Водночас мер Києва Володимир Кличко натякнув киянам про можливе повернення умов карантину, так, як 12 травня столиця України стала лідером за кількістю випадків інфікування на добу.

Крім того, 13 травня Кабінет міністрів пом’якшив карантинні обмеження, дозволивши українцям збиратися і пересуватися в громадських місцях групами до восьми осіб за умови дотримання масочного режиму. Тепер також дозволено ресторанам розміщувати на літніх майданчиках і під навісами за одним столиком чотирьох осіб (крім дітей до 14 років). Раніше це обмеження було суворіше – тільки двоє могли сидіти разом. При цьому крісла як і раніше повинні знаходитися мінімум в півтора метрах одне від одного.

Читайте также:   На Буковині карантин продовжили - область лідер із захворюваності

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.