МОЗ підготувало план дій по наступного етапу пом’якшення умов карантину

За словами глави відомства, в документі будуть визначені показники, при яких можна буде переходити до наступного етапу

Міністерство охорони здоров’я розробило і найближчими днями представить на розгляд Кабінету Міністрів план щодо термінів зняття обмежень карантину в Україні. Про це на брифінгу 13 травня повідомив глава МОЗ Максим Степанов.

За його словами, план містить різні показники та різні прогнозовані дати, в які можна їх досягти.

– У нас є контрольні дати, які ми розробили для себе: це 22 травня, потім 1 червня, 11-е і так далі … Думаю, що на цьому тижні – сьогодні-завтра – ми презентуємо цей план. Ми звернемося до уряду, щоб затвердити цю постанову. Крім того, ми наполягаємо на веденні адаптивного карантину, тому що ситуація по регіонах різна. Також різне, що для нас дуже важливо, навантаження на медичну систему. Для нас це критичний показник. Цього тижня буде представлений цей план – в який термін і за яких показниках можна буде вводити пом’якшення умов, – підкреслив Степанов.

Він додав, що відомство також розробило алгоритм тестування за допомогою ІФА-систем.

– Це тести, які визначають рівень антитіл в організмі людини. Це істотно розширить перелік і коло людей, яких тестуватимуть, – підкреслив глава МОЗ, додавши, що найближчим часом також може бути розширено перелік людей, які підлягатимуть обов’язковому масовому тестуванню.

В Україні з 11 травня набула чинності перше серйозне послаблення карантину: відкрилися парки, сквери, зони відпочинку, перукарні, манікюрні, педикюрні салони, салони краси. У тих регіонах, де навантаження на медичну систему у зв’язку з коронавірусом становлять не більше 50%, дозволені планові операції. Водночас мер Києва Володимир Кличко натякнув киянам про можливе повернення умов карантину, так, як 12 травня столиця України стала лідером за кількістю випадків інфікування на добу.

За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, введення наступного етапу пом’якшення умов залежить від подальшого розвитку подій.

Читайте также:   Ситуація з коронавірусом у регіонах України

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.