Кабмін схвалив штрафи за відсутність масок в громадських місцях і транспорті

Для звичайних людей штрафи будуть менше, для юридичних осіб – солідні

Кабінет міністрів України на засіданні 1 липня схвалив штрафи для фізичних і юридичних осіб за перебування громадян в громадських будівлях та транспорті без захисних масок під час карантину.

Пропозиція про введення санкцій за порушення маскового режиму озвучив міністр юстиції Денис Малюська. Урядовці підтримали його одноголосно.

– Встановлюємо спеціальну відповідальність за відсутність масок у громадян України. Ця відповідальність буде передбачена в Кодексі про адміністративні правопорушення, і окремо – відповідальність юросіб: власників будинків, споруд та громадського транспорту, – пояснив Малюська.

Він додав, що для фізосіб штрафи будуть порівняно невеликими, а для юросіб – від 3400 до 5100 гривень.

Читайте также:   Прем'єр-міністр Італії: з 4 травня відновлюємо роботу на будівництвах і відкриваємо парки

– Штрафи великі. Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі. Тобто трохи зменшені штрафи, в порівнянні з тими, які зараз передбачені загальним порушенням правил карантину, – уточнив Малюська.

Згідно з постановою уряду про адаптивний карантин, маски, в тому числі саморобні, необхідні під час перебування в громадських будівлях і спорудах, а також у громадському транспорті. До 22 травня носіння масок було обов’язково у всіх громадських місцях, тобто і на вулицях, але зараз цей пункт не діє.

Зараз в Україні просту людину за порушення правил карантину можуть оштрафувати на 17-34 тис. грн, а юрособа, підприємство, організацію – на суму від 34 до 170 тисяч гривень.

Читайте также:   Коронавірус в Україні: нові захворювання на Миколаївщині та масове зараження медиків у Тернопільській області

На вихідних в Одесі за порушення правил карантину були оштрафовані головні нічні клуби міста. Водночас в Молдові суд визнав неконституційними занадто високі штрафи за порушення карантинних обмежень. До речі, ряд українських юристів вважає, що в нашій стані карантин теж незаконний. Як наслідок – і штрафи за його порушення.

За останню добу коронавірус підтвердили ще у 664 українців. Таким чином в перший день липня в країні вже офіційно 44 998 випадків захворювання. Від ускладнень, викликаних хворобою, померли 1 173 (+14) осіб, одужали – 19 548 (+434). Уряд готується до другої хвилі епідемії.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.