Кабмін схвалив штрафи за відсутність масок в громадських місцях і транспорті

Для звичайних людей штрафи будуть менше, для юридичних осіб — солідні

Кабінет міністрів України на засіданні 1 липня схвалив штрафи для фізичних і юридичних осіб за перебування громадян в громадських будівлях та транспорті без захисних масок під час карантину.

Пропозиція про введення санкцій за порушення маскового режиму озвучив міністр юстиції Денис Малюська. Урядовці підтримали його одноголосно.

— Встановлюємо спеціальну відповідальність за відсутність масок у громадян України. Ця відповідальність буде передбачена в Кодексі про адміністративні правопорушення, і окремо — відповідальність юросіб: власників будинків, споруд та громадського транспорту, — пояснив Малюська.

Він додав, що для фізосіб штрафи будуть порівняно невеликими, а для юросіб — від 3400 до 5100 гривень.

Читайте также:   «Творець» COVID-19: як Білл Гейтс став об'єктом атаки прихильників теорії змови

— Штрафи великі. Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі. Тобто трохи зменшені штрафи, в порівнянні з тими, які зараз передбачені загальним порушенням правил карантину, — уточнив Малюська.

Згідно з постановою уряду про адаптивний карантин, маски, в тому числі саморобні, необхідні під час перебування в громадських будівлях і спорудах, а також у громадському транспорті. До 22 травня носіння масок було обов’язково у всіх громадських місцях, тобто і на вулицях, але зараз цей пункт не діє.

Зараз в Україні просту людину за порушення правил карантину можуть оштрафувати на 17-34 тис. грн, а юрособа, підприємство, організацію — на суму від 34 до 170 тисяч гривень.

Читайте также:   Як працюють президенти, королі та прем'єри під час епідемії коронавіруса

На вихідних в Одесі за порушення правил карантину були оштрафовані головні нічні клуби міста. Водночас в Молдові суд визнав неконституційними занадто високі штрафи за порушення карантинних обмежень. До речі, ряд українських юристів вважає, що в нашій стані карантин теж незаконний. Як наслідок — і штрафи за його порушення.

За останню добу коронавірус підтвердили ще у 664 українців. Таким чином в перший день липня в країні вже офіційно 44 998 випадків захворювання. Від ускладнень, викликаних хворобою, померли 1 173 (+14) осіб, одужали — 19 548 (+434). Уряд готується до другої хвилі епідемії.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.