Що таке UGC: особливості, типи й способи застосування 

UGC (User-generated content або призначений для користувача контент) – це оригінальний контент, який створюється аудиторією бренду. Цей контент може бути у вигляді чого завгодно: від відгуків і коментарів до фото- та відеороликів. UGC, найчастіше, діє ефективніше звичайного контенту, коли справа стосується просування особистого бренду або компанії в соцмережах.

Завдяки UGC компанія отримує безліч креативного контенту від самих користувачів. На генерацію такої кількості ідей, рекламники витратили б величезну кількість грошей і часу, якби діяли самостійно. Однак у випадку з UGC – його використання вигідно як аудиторії, так і самій компанії.

У чому вигода для користувачів, запитаєте ви? Вони отримують унікальну можливість взаємодіяти з улюбленим брендом, реалізувати свої креативні ідеї та отримати різні “плюшки” у вигляді акцій, бонусів, знижок і невеликих призів.

На відміну від звичайних рекламних кампаній, які орієнтовані на продажу, кампанії з використанням користувацького контенту засновані на чесності та щирості. В усякому разі саме таке враження вони справляють на людей.

Переваги UGC

1. Довіра аудиторії до компанії

Довіра користувачів – це те, до чого прагне кожна компанія. Саме користувацький контент дозволяє говорити з аудиторією однією мовою.

Коли ви викажете інтерес до думок, ідей, почуттів, покажете свою відкритість, увагу і повагу – ви викличете в людях величезну довіру до себе.

2. Охоплення нових користувачів

Сарафанне радіо ще ніхто не скасовував. Інформація про вашу компанію буде, як вірус, передаватися від одного користувача до іншого. Тут набирає чинності феномен соціального доказу. Згідно з даними Crowdtap і Ipsos MediaCT, близько 50% мілленіалів довіряють UGC більше, ніж традиційним медіа. 35% з них відзначили призначений для користувача контент як той, що найбільше запам’ятовується.

Феномен соціального доказу доводить, що довіру аудиторії можна заслужити взаємодіючи з нею. Таким чином, UGC дозволяє не тільки зміцнити відносини з уже існуючими клієнтами, а й отримати більший радіус дії.

3. Віральний потенціал

Віральність UGC буде більше, ніж у звичайного контенту, так як люди схильні ділитися своєю творчістю з друзями, рідними та знайомими.

4. Позитивний вплив на SEO

Читайте также:   Готуємось до Дня закоханих: 4 ідеальні сукні для романтичного побачення

Призначений для користувача контент також позитивно впливає на SEO. Він дозволяє збільшити трафік і унікальні посилання, а це важливі чинники ранжирування.

5. Спонукання до здійснення покупки

Найважче завдання для брендів – змусити людей купувати їхню продукцію. А згідно зі звітом Stackla 60% респондентів відзначили, що призначений для користувача контент впливає на рішення про покупку і є найбільш правдивою формою контенту.

Типи користувацького контенту

А тепер давайте з вами розглянемо основні види UGC контенту, з яким ми щодня стикаємося в мережі:

Коментарі

Коментарі – найважливіший показник привабливості бренду на ринку. Наявність коментарів говорить про інтерес аудиторії до вашого контенту. Найчастіше, чим більше коментарів під постом, відео або продуктом на сайті компанії – тим швидше зростає впізнаваність вашого бренду на ринку.

Відгуки

Давайте згадаємо, на що ми звертаємо увагу при виборі, наприклад, нового смартфона. Правильно – на коментарі живих людей, вже придбали собі такий. Відгуки вкрай важливі для іміджу компанії – якщо люди залишають відгуки, це говорить про те, що вони захоплені вашою діяльністю, і їм є що сказати у відповідь.

До того ж, користувачі в коментарях описують свій досвід співпраці з компанією. Це буде корисно не тільки звичайним людям, що заходить на ресурс вашої компанії, але і самому бренду, тому, що завдяки живим коментарям і критиці, ви самі стаєте краще.

За залишені відгуки клієнтів можна всіляко заохочувати – наприклад, знижкою на наступну покупку та іншими бонусами.

Огляди

Огляди схожі на відгуки, але вони більш докладні і містять в собі велику доказову базу. Найчастіше в якості даного типу контенту використовуються докладні огляди товарів – у форматі тексту або відео (особливо часто вони зустрічаються в інтернет-магазинах електронної техніки).

Ви можете скористатися стандартним текстовим форматом оглядів, а можете придумати щось оригінальніше – попросити клієнтів зняти відеоогляд, зробити фотографії, скласти вірш або написати пісню, присвячену вашому товару тощо. Не забувайте також про подарунок у знак подяки.

Дизайн і малюнки

Читайте также:   Розіграш полоси в журналі Financoff від Ельвіри Гаврилової

Відмінним способом залучити нових клієнтів до свого бренду є проведення конкурсу на створення кращого дизайну або малюнка на задану тему. Це, з одного боку, привертає до бренду багатьох творчих людей, а, з іншого боку, мотивує шанувальників бренду до нової діяльності. І, безумовно, це дуже вигідно компанії, тому, що їй не потрібно витрачатися на дорогих дизайнерів.

Фотографії

Фотографії – один з найбільш розповсюджуваних видів контенту. Тому їх дуже вигідно використовувати в якості контенту, призначеного для користувача.

Чудовим прикладом використання фотографій, зроблених користувачами, стала рекламна кампанія від Coca Cola – «Share a coke». Покупці фотографувалися зі «своєї» пляшкою і викладали фото в соцмережі з хештегом #shareacoke, і навіть могли зробити пляшечку «Кока-коли» зі своїм текстом (багато хто використовував це, щоб привітати з днем ​​народження або зробити пропозицію).

Відео

Відео – також дуже популярний тип користувацького контенту. Вибір тем для відео величезний: можна попросити своїх клієнтів зробити креативне відео з продукцією вашого бренду, виконати якийсь трюк, зняти момент зі свого життя, ролик про саму компанію або придумати інше незвичайне завдання для своєї аудиторії. Якщо ви вирішили влаштувати конкурс, не забудьте розповісти про правила відбору кращих відеороликів і приз для переможця.

Підкасти

Попри те, що підкасти поступаються в популярності багатьом видам контенту, їх також можна використовувати в якості UGC. Можна попросити користувачів поділитися своєю думкою на будь-яке актуальне питання або придумати свою програму.

Складання стратегії для UGC-кампанії

Придумайте цікаву ідею, яка підходить вашій ЦА, та оберіть тип контенту

Придумайте, про що ви хотіли б попросити своїх клієнтів (наприклад, створити дизайн для сайту, придумати слоган, зняти ранкову пробіжку в кросівках від вашої фірми на відео, написати відгук про ваш товар, зробити тематичну фотографію з вашою продукцією тощо).

Ви можете провести конкурс, або ж просто опублікувати контент на сайті або в соціальних мережах. Проводячи конкурси, пам’ятайте, що чим складніше завдання ви ставите аудиторії, тим більша ймовірність того, що ви отримаєте набагато меншу кількість контенту, ніж очікували.

Подумайте про винагороду

Читайте также:   Хроника Streetstyle: какую одежду носят модницы всего мира этим летом? - fashion-блог Эльвиры Гавриловой

Подумайте про винагороду, яку отримають користувачі, які створили кращий контент (це може бути ексклюзивний подарунок, знижка, розміщення контенту на сайті або в рекламі). Підготуйте подарунки.

Складіть повідомлення для призову до участі в акції

Придумайте текст для призову до участі, додайте фотографію або відео, вкажіть дедлайн і правила проведення акції. Оберіть способи розміщення призову (це можна зробити на сайті компанії, в соціальних мережах, через email-розсилку або рекламу).

Виберіть платформу для розміщення користувачами контенту

Соціальні мережі – найбільш популярне місце для публікації UGC. В такому випадку контент створюється заради контенту – заради того, щоб клієнти висловили свою симпатію до бренду і поділилися нею з іншими. За допомогою нього можна підвищити лояльність до бренду і залучити нових клієнтів.

Щоб запустити UGC в соціальних мережах, попросіть ваших клієнтів створити той чи інший тип контенту і поділитися ним, зазначивши обраним хештегом.

При виборі соціальної мережі потрібно пам’ятати про те, який контент є найбільш популярним і які обмеження діють на публікації в них. Так, фото і коротке відео було б логічно викладати в «Інстаграм», а якщо ви попросите написати об’ємний текст (понад 140 символів), то «Твіттер» як майданчик для поширення UGC для вас відпаде одразу.

Також можна попросити користувачів відправити виконані завдання на вашу електронну пошту, цей варіант підійде для проведення серйозних конкурсів.

Уважно поставтеся до відбору контенту і вибору переможців

При виборі переможців або відборі контенту для публікацій потрібно пам’ятати про те, що обраний вами матеріал буде характеризувати вашу компанію. Він повинен бути якісним і максимально релевантним.

Подякуйте вашій аудиторії!

Нагородіть ваших переможців (якщо ви проводите конкурс) або просто подякуйте своїм користувачам за чудові ідеї та прекрасний контент!

Проведіть аналіз своєї UGC-кампанії

Зберіть статистику нових передплатників, лідів, продажів за час проведення UGC-кампанії. Дізнайтеся, чого конкретно ви домоглися шляхом UGC. Це дасть вам реальне розуміння того, як розвивається ваша компанія і який вплив на її розвиток надає користувальницький контент.

 

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 1582

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *