Про довіру і ціну слова в бізнесі

Сьогодні я хочу поговорити про довіру. На основі довіри складаються стосунки не тільки в побутовому форматі, але і в бізнесі. Протягом всієї моєї кар’єри, я вибудовую довірчі відносини з колегами, підлеглими, бізнес-партнерами, інвесторами й, звичайно ж, клієнтами. Часто домовленості ґрунтуються не на контрактах, юридично завірених документах, а просто на усних домовленостях. Це великий ризик і кілька разів доводилося зазнавати невдач через несумлінність інших людей. Але це нормально. Кожен СЕО, бізнесмен або топ повинен бути не просто професіоналом своєї справи, а й відмінним психологом. Уміння розбиратися в людях – один з головних навичок, необхідних кожному підприємцю. Отже, яка ж ціна слова в бізнесі? На чому базується довіра?

Отже, є зобов’язання за договором, є усні домовленості, а є невисловлені – домовленості, що маються на увазі.

Розглянемо, наприклад, таке поняття, як бізнес-імміграція. Це дуже складний процес, з безліччю факторів і підводних каменів. Жоден посередник не зможе дати вам гарантії успішного результату бізнес-імміграції. А ті, хто запевняють вас у 100% позитивній реалізації плану – просто вас обманюють, через те, що неможливо дати гарантії на те, що здебільшого залежить від органів влади.

Згідно з угодою (якщо читати її уважно) юрист обіцяє лише своє “сприяння” у досягненні поставленої вами мети. Природно він виставляє свою таксу з енною кількістю доларів на годину. І це нормально. Консультант може за договором, наприклад, брати повну оплату тільки після досягнення поставленої мети.

Якщо ви не укладаєте угоди й працюєте з консультантом за усною домовленістю, то він може вам обіцяти своє сприяння, наприклад, з отриманням патенту.

Що стосується не обговореної, а непрямої домовленості, то ви можете почути фразу типу “ми доведемо вас до кінця, навіть, якщо раптом трапиться Aрмагеддон”.

Перше може вирішуватися з юристами і в судах, друге визначає вибір, з ким працювати. А от третє визначає найважливіше – довіру. З ким працювати довгостроково. Кого рекомендувати з повною упевненістю. Немає нічого важливішого за довіру в бізнес-відносинах. Та й в будь-яких відносинах. «До-віра» – те, що до віри. А віра – це вже серйозно.

Для більшого розуміння, наведу приклад з життя кількох моїх бізнес-партнерів.

Близько 8 років тому років тому двом моїм знайомим потрібна бізнес-імміграція. Пізніше закон змінився і все стало вкрай важко. Юристи, які працювали над задачею, отримали свою погодинну оплату і самоусунулися, залишивши моїх знайомих в повній розгубленості. Нові юристи в основному писали довгі листи, які не дуже допомагали процесу. Я порадила друзям звернутися до одного перевіреного юриста, який допомагав мені неодноразово і завжди успішно. Він працював виключно за усною домовленістю і брався за найважчі випадки. Брав, як інші, погодинну оплату після досягнення мети.

У підсумку, моїм бізнес-партнерам не залишалося більше нічого, крім як повірити на слово і чекати результатів. Процес був довгим, через зміну умов виявили себе додаткові витрати. Однак юрист не взяв з них жодної додаткової копійки і завершив роботу практично в мінус собі.

Вся річ у тому, що кожен сам визначає свою ціну слова і є дещо набагато важливіше ніж теперішній прибуток. І це довіра. З точки зору бізнесу, довіра корисна у довгостроковій перспективі: повторні операції, рекомендації. А з точки зору себе особисто – це допомагає себе поважати.

У підсумку обидва моїх знайомих отримали ПМП. 8 років тому.

І для мене це не про бізнес-імміграції, не про юристів, не про гроші. Для мене це про довіру. І про ціну слова.

Читайте также:   Урочиста церемонія нагородження фіналістів рейтингу «ТОП 100: Гордість та краса України»

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *