Як і навіщо розвивати особистий бренд онлайн?

Кожен з нас – особистість, але не кожна особистість виростає в особистий бренд. Коли людина стає популярною, коли про неї починають говорити, в тому числі люди, які з нею не знайомі особисто, коли її ім’я працює на неї – тоді це особистий бренд.

Навіщо це потрібно?

Спочатку ви працюєте на своє ім’я, заробляєте репутацію і популярність, а потім ваше ім’я буде працювати на вас, приносячи дохід.

Особистий бренд хороший тим, що після розкрутки він буде працювати без особливих ваших зусиль, приводячи до вас клієнтів.

Приклад особистого бренду світового масштабу є в Ілона Маска. Його ім’я привертає інвесторів, які не просто вкладають гроші в конкретні компанії Tesla чи SpaceX, а знаходяться під впливом особистої харизми Маска.

Чим корисний особистий бренд?

Особистий бренд дає можливість:

– Отримати бажану роботу, вигравши у інших претендентів. Знаючи ваше ім’я, роботодавець вже заздалегідь розуміє, яку користь ви можете принести його компанії.

– Привести в компанію нових клієнтів, залучених гучним ім’ям.

– Розвинути власний бізнес.

З чого почати?

Подумати про себе:

Хто ви: ваші цінності, кращі риси характеру. Якщо складно зрозуміти самому, можна опитати друзів, рідних чи сусідів. Потім сформувати загальне розуміння себе: я добрий, веселий, щедрий чи я жорсткий, справедливий, раціональний.

Що любите і вмієте робити. Що ви робите пристрасно, чого готові присвячувати весь свій час (дизайн, консультування, вузькоспеціалізована тема вашого роду діяльності).

Слабкі та сильні сторони. Як хочете розвиватися, що хочете отримати в результаті.

Сформувавши загальну картину свого бренду, потрібно уявити, що ви хочете мати, коли ваш особистий бренд запрацює на повну котушку. І після цього продумати кроки, які будуть потрібні для досягнення цього результату.

Щоб ясніше спланувати майбутні етапи, корисно дізнатися як створювали кар’єру люди, які вже успішно вибудували свій особистий бренд в обраній вами області. Яким шляхом вони йшли, які помилки робили і якого успіху домоглися.

Онлайн-присутність

Створіть онлайн-майданчик. У сучасному світі просування особистого бренду неможливо поза інтернетом.

Відповідні майданчики:

– персональний сайт;

– Instagram і інші соцмережі;

– професійні платформи, якщо такі є у вашій області.

Персональний сайт

Вам потрібно буде придумати собі доменне ім’я та перевірити, чи воно не зайняте. Якщо все ок – зареєструвати його. Існує багато варіантів доменів, серед яких рекомендується використовувати адресу з закінченням .com або .online.

Сторінки свого сайту треба заповнювати якісним і корисним контентом. Пишіть професійні статті, що чіпляють замітки, давайте поради. Ця інформація буде залучати до вас увагу, працювати на ваше ім’я. Прийде день і від вас не буде потрібно такої активності, адже ваше ім’я буде працювати на вас.

Самопіар ніхто не забороняє, розкажіть на своїй сторінці, чого ви домоглися, які проєкти реалізували. Телефон і пошта для зв’язку повинні бути на самому видному місці.

Соцмережі

Підхід буде відрізнятися в залежності від того, яку соцмережу ви виберете. Фейсбук – це текстовий контент. Інстаграм – візуальний. Але і те й інше стане вашим мікроблогом, де все підкоряється певним правилам.

Професійні платформи

На ваше ім’я будуть добре працювати публікації в ЗМІ, на професійних сайтах. Поки ваш бренд ще не розкручений, вам треба писати тексти та пропонувати їх для публікації на сайті. Якщо контент якісний, то велика ймовірність, що це вийде. Надалі до вас, як до людини з гучним ім’ям, ЗМІ будуть звертатися самі, щоб дізнатися вашу думку з того чи іншого приводу.

Онлайн-діяльність добре розбавляти оффлайн-виступами на професійних конференціях і форумах. А ще краще організовувати власні заходи. Це додасть вам ваги в очах громадськості та популярності імені.

Розвиток особистого бренду

Після реалізації всіх перерахованих вище заходів у вас буде бренд, який працює на вас.

– контролюйте яке місце в пошуку займає ваш особистий бренд;

– придумайте свою фішку, яка виділить вас, відокремить від схожих імен;

– стежте за тим, щоб інформація на сайті і в соцмережах постійно оновлювалася;

– спілкуйтеся, відповідайте на коментарі, реагуйте на відгуки;

– стежте за репутацією і підтримуйте її в мережі;

– намагайтеся дотримуватися свого образу, виступаючи на різних майданчиках.

Підтримувати репутацію свого особистого бренду доведеться все життя. Ім’я відомої людини легко спаплюжити, репутація може бути зіпсована від однієї безглуздої помилки. Тому потрібно дбайливо поводитися зі своїм ім’ям, вдумливо підходити до вибору публікацій, не допускати компромату в мережі. Адже особистий бренд – це не ви, а те, що про вас говорять.

Автор: Ельвіра Гаврилова

Читайте также:   Дитяча мода: топ трендів у дитячому одязі

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 7

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *