Чим відрізняється маркетолог від менеджера

Вже кілька разів мені ставлять приблизно одне й те саме питання: “Ельвіра, скажіть, а чим відрізняється маркетолог від менеджера?”. Питання здалося мені цікавим. Дійсно, а чим? Посерфівши в інтернеті та обробивши тонну різноманітної інформації, я знайшла одну фразу: “Маркетологи повинні створювати та продавати продукт, а менеджери – управляти процесами та кадрами”. Начебто все зрозуміло, але чи воно так?

Для початку розберемося в термінах

Визначення брала з мережі:

Маркетолог (англ. market – ринок або торгівля; грец. logos – вчення або наука) – іншими словами – вивчає ринок або торгівлю.

Менеджер (англ. manage – управляти, керувати) – тобто керівник.

За визначеннями все просто і навіть майже зрозуміло. Однак сенс багатьох визначень часто упускається, переклад і інтерпретація рясніють неточностями, і на виході виходить зовсім інша картина світу.

Маркетолог в нашій країні займається всім, включаючи складання макетів і замовлення канцелярії для офісу, оскільки, на жаль, дуже часто керівництво не зовсім розуміє, чим саме повинен займатися відділ маркетингу.

Менеджером можуть назвати кого завгодно: від людини, яка заварює каву для керівника, до глави компанії, який відповідає за всі внутрішні процеси.

.Так, сучасні реалії вже сильно змінилися і все поняття переплуталися. До речі, поки ви не дочитали до кінця цієї статті, які думки виникають у вас з приводу ситуації, що склалася?

Менеджер і маркетолог: так в чому ж різниця?

Область діяльності маркетолога – це стандартний комплекс маркетингу 4P (про це я вже писала в одній з попередніх статей).

Область діяльності менеджера – це компанія, її розвиток і напрямки.

Ми з вами вже неодноразово розбирали обов’язки маркетолога. Якщо говорити простою мовою, то можна пояснити відмінності цих двох спеціальностей одним реченням: менеджер нарізає завдання, а маркетолог, говорить як їх виконати й запускає механізм реалізації задуманого.

Природно, при реалізації плану фахівцеві з маркетингу доведеться взаємодіяти з людьми, керувати колективом, продумувати нюанси й особливості, тобто виконувати обов’язки керівника. Але, а як інакше? Запуск маркетингової акції або процес викладення товару на полицях магазину, визначення напрямку розвитку асортименту компанії, та й багато іншого – все це потребуватиме певного персоналу. Скрізь є люди, якими потрібно управляти!

Кожен етап і процес потребує управлінця. Здавалося б, на перший погляд, незначні нюанси, все одно вимагають куратора. І хто повинен займатися підбором колірної гами лого або розробкою гасла компанії, менеджер?

Ні, звичайно, він повинен думати про глобальне, наприклад, про стратегію розвитку компанії. Все це лягає на плечі маркетолога. Маркетолог – це шия компанії, в той час як менеджер – її голова.

Вся справа в ієрархії. Будь-яку свою дію маркетолог повинен узгодити й отримати схвалення. З ким і у кого? З менеджером і у нього ж. А далі повний карт-бланш. Власне, саме тому мене і зачепила озвучена на самому початку фраза, тому що далеко не завжди фахівець з маркетингу відповідає лише за товар або послугу. Дуже часто на його плечі лягають і процеси та управління персоналом. І це правильно. Інакше маркетолог перетворюється на офіс-менеджера, замовляє візитки 2 рази на рік. Згодні?

Читайте также:   Чому McDonald's перемагає нові мережі з салатами і поке в меню

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *