НКРЗІ готується до впровадження 5G інтернету в Україні

Національна комісія з питань регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) вирішила видати загальнонаціональну ліцензію на користування радіочастотним ресурсом у діапазоні 3400-3600 МГц на конкурсній або тендерній основі.

Як уточнила представник НКРЗІ Богдана Півень, це частоти діапазону n78, які зараз стандартизуються для технології 5G на Всесвітній конференції радіозв’язку 2019 року. НКРЗІ також погодила без зауважень проект розпорядження Кабінету Міністрів про затвердження плану заходів на 2019-2020 роки щодо впровадження в Україні в 2020 році 5G.

Відзначимо, що частоти в діапазоні 3400-3600 МГц раніше належали компанії FreshTel, але НКРЗІ анулювала їй ліцензію через невикористання частот. На цьому ж засіданні НКРЗІ анулювала FreshTel 2895 дозволів на експлуатацію РЕЗ, керуючись рішенням апеляційного суду від 16 жовтня 2019 року.

Читайте также:   Смартфон за кермом: Австралія буде боротись з неуважними водіями

НКРЗІ анулювала УНТ ліцензію у лютому 2019 року. Причина — ліцензіат припинив користування радіочастотним ресурсом на термін більш ніж на один рік, дані про абонентів відсутні. Директор компанії Сергій Веретюк підтверджував, що робота мережі в жовтні 2018 року було призупинено через аварію.

Раніше Київстар, Vodafone і lifecell домовилися про перерозподіл частот в діапазоні 900 МГц, що дозволить вже через 1,5 року покрити 4G майже всю Україну. У свою чергу пілотне тестування 5G в Україні проведуть вже з 1 грудня 2019 року по 31 травня 2020 року в Києві, Дніпрі, Харкові, Львові, Одесі та Черкасах.

Подробиці — за посиланням.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.