Ілон Маск показав відео, на якому мавпа грає в відеогру «силою думки»

мавпа грає в відеогру «силою думки»

На початку лютого Ілон Маск повідомив, що його команді вдалося успішно імплантувати в мозок мавпи спеціальний чіп. Тепер в мережі з’явилося відео, на якому примат нібито грає в комп’ютерний пінг-понг «силою думки».

Розробкою технології для управління комп’ютером і смартфоном без рук за допомогою лише мозкової активності займається стартап Ілона Маска Neuralink. Відео з грає в відеогру без рук мавпою було опубліковано напередодні на ютуб-каналі компанії.

Закадровий голос на відеозаписі пояснює, що спочатку 9-річну макаку Пейдж вчили грати в пінг-понг з джойстиком, мотивуючи її банановим смузі, який подавався з трубки під монітором. У момент гри нейронні дані мозку Пейдж передавали на комп’ютер. Потім зібрані записи помістили в декодуючий алгоритм, а він математично змоделював співвідношення між паттернами мозкової активності і супроводжували її рухами джойстика.

Читайте также:   NASA завершила будівництво основного ступеня надважкої ракети Space Launch System для освоєння далекого космосу

За допомогою даних з чіпів алгоритм зміг передбачати дії примату в реальному часі. Потім джойстик відключили, і далі мавпа контролювала курсор виключно мозковою активністю, стверджує оповідач за кадром. Перший час Пейдж за звичкою користувалася відключеним джойстиком, а потім його забрали зовсім.

«Скоро наша мавпа буде на Twitch і Discord (сервіси для геймерів — прим. ред.)», — пожартував Маск в своєму твіттері.

Як повідомляє стартап, мета експерименту — розробити та впровадити в життя технологію, яка дозволить повністю паралізованим людям користуватися комп’ютером і телефоном.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.