«Світ божеволіє»: режисер «Трьох богатирів» прокоментував заяву про їх українське походження

режисер «Трьох богатирів» прокоментував заяву про їх українське походження

Режисер Костянтин Бронзит не замислювався про походження билинних персонажів, коли працював над мультфільмами «Альоша Попович і Тугарин Змій» та «Три богатирі і спадкоємиця престолу». На думку постановника, акцентувати увагу на біографії героя слід тільки в тому випадку, коли від цього залежить сюжет фільму.

«Ми, автори кіно, про це навіть не думали. Ми хотіли тільки одного — створити смішне кіно, — сказав Бронзит. — Я розумію, коли в фільмі є темношкірий або азіат. Тут нюанс видно, як то кажуть, неозброєним оком. Говорити про це варто тоді, коли національні ознаки героя впливають на драматургію, наприклад, на його біографії будується сюжет. У нас же абсолютно інтернаціональна історія».

Читайте также:   «Джокер» став найприбутковішим фільмом за коміксами в історії

Бронзит підкреслив, що його жодного разу не питали про національність богатирів в анімаційній франшизі.

«Але зараз часи змінилися, — уклав він. — Є відчуття, що світ божеволіє, але це ж не в перший раз. У мене — як у художника — є свої завдання, а далі — гори воно все вогнем. Я не зможу воювати проти світу, та воно мені і не потрібно. Якщо світ вирішив зійти з розуму, то, будь ласка, але без мене».

Тим часом актор Олег Куликович, який озвучив Альошу Поповича в серії мультфільмів про «Трьох богатирів», заявив, що вважає богатирів російськими.

На думку артиста, наміри різних країн привласнити собі тих чи інших персонажів є частиною «загального божевілля».

Читайте также:   Нове звучання Діми Коляденко – прем’єра «ТУМБАЛА Є»! (АУДІО)

6 квітня український «24 канал» опублікував статтю «Три богатирі» насправді були українцями: як вони змінили прописку на російську». У ній доктора філологічних наук стверджували, що старшого героя російського билинного епосу Іллю Муромця насправді звали Іллею Чобітько, родом він був з села Морівськ під Черніговом. При цьому Альошу Поповича, на їхню думку, звали Олешко, і народився він в місті Пирятин на Полтавщині, а не в Ростові. Що до Добрині Микитовича, то його українські філологи назвали «воєводою князя Володимира Великого». Він жив на території Київської Русі, яка «була в межах нинішньої етнічної України, але простягалася і значно північніше».

Відповідно до публікації, богатирі були «присвоєні» Росії через те, що «на землях Київської Русі, майбутньої України, билини існували усно, а потім взагалі розчинилися в інших жанрах, тоді як записали їх саме в Росії».

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.