Англійська викладачка розкритикувала Google Translate за сексизм

викладачка розкритикувала Google Translate

Старша викладачка з Ексетерського університету помітила, що Google Translate допускає сексизм при перекладі текстів з гендерно-нейтральних мов. Наприклад, в угорському, якщо мова йде про домашні справи, сервіс переводить гендерно-нейтральне займенник як «вона». А коли йдеться про інтелектуальні досягнення — «він».
Доктор Дора Варга розповіла, що займенник «вона» з’являлося після дієслів, що позначають прибирання та шиття. Займенник «він» наводилося в контексті роботи професором або політичним діячем. Вона прикріпила скріншот з текстом, на якому переведено:

Вона гарна. Він розумний. Він читає. Вона миє посуд. Він будує. Вона шиє. Він вчить. Вона готує. Він досліджує. Вона виховує дитину. Він займається музикою. Вона прибиральниця. Він політик. Він заробляє багато грошей. Вона пече торт. Він професор. Вона помічниця.

Читайте также:   Королева Єлизавета II може скоро відректися від престолу - ЗМІ

Пост Дори в «Твіттері», де вона звинуватила Google Translate в повсякденному сексизмі, набрав велику популярність. Спочатку представники сервісу відповіли, що він може «ненавмисно відтворювати вже існуючі гендерні упередження». Однак користувачі не погодилися з цим. Вони надсилали приклади зі своїх мов, де перекладач робив те ж саме.

«Google не існує поза суспільством. Існує проблема, яку необхідно вирішити. Якщо ви використовуєте одну пропозицію, то перекладач пропонує вибір між «вона» і «він». Однак коли є опис, наприклад, коли ви пишете про себе в третій особі, з’являється «він». Це дуже проблематично, тому що зміцнює стереотипи. Я вражена тим, що таке все ще відбувається», — каже викладачка.

Читайте также:   В Днепропетровской области на взятках поймали сразу двух начальников полиции

У відповідь на цю заяву представник Google написав, що компанія буде працювати над виправленням помилок, а також планує звернути увагу на небінарний гендер в перекладах.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.