Визначені головні світові виробники та покупці вакцин від коронавірусу

головні світові виробники та покупці вакцин від коронавірусу

Головним виробником вакцин стане AstraZeneca, а покупцями — ЄС і США.

В цілому країни уклали контракти на постачання 8,6 мільярда доз вакцини від коронавірусу. З них частка AstraZeneca склала 2,4 мільярда доз. На другому місці Pfizer з 1,5 мільярда доз. Китайський Sinovac розійдеться тиражем в 480 мільйонів доз, а російський «Супутник V» пошириться 303 мільйонами доз. При цьому уточнюється, що в 2021 році виробники вакцин здатні призвести сукупно близько 12 мільярдів доз вакцин.

Багаті країни забронювали 4,6 мільярда доз вакцин, що становить 53 відсотки всіх закупівель вакцин. На країни з доходами вище середнього припадає 17 відсотків закупівель, практично стільки ж (16 відсотків) замовили країни із середнім достатком і з достатком нижче середнього. Частка, що припадає на закупівлі через механізм рівноправного доступу до вакцин COVAX під егідою ООН.

Читайте также:   Коронавірус в Україні: лікарі розповіли про стан хворого та його дружини

Більше всіх доз зарезервувала Європейська комісія від імені 27 країн ЄС — 1,8 мільярда доз, на другому місці — США з 1,2 мільярда. При цьому ряд держав замовив вакцин більше, ніж необхідно. Замикає трійку Африканський союз з контрактами на 680 мільйонів доз.

5 квітня міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що розвинені країни закупили велику частину всіх вироблених у світі вакцин від коронавірусу, через що виникла їх нестача. Він підкреслив, що в той же час країни, які розвиваються, стикаються з нестачею вакцин. Міністр звинуватив багатих в зміцненні «вакцинного націоналізму» і заявив, що Пекін виступає проти такого підходу.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *