Queen: піввіковий ювілей легендарного рок-гурту

Queen: піввіковий ювілей

У березні 1971 року, рівно 50 років тому на світовому музичному небосхилі засяяла зірка гурту Queen. Саме в той час до Фредді Меркьюрі, Брайану Мею і Роджеру Тейлору – трьом британським рок-музикантам початківцям, приєднався четвертий – Джон Дікон. Так з’явився на світ класичний склад Queen – один з найбільш яскравих і популярних гуртів в історії рок-музики. За час існування Queen було видано 16 студійних і шість концертних альбомів.

Назву гурту дав Фаррух Булсара, який за рік до цих подій змінив колишнього вокаліста Smile Тіма Стаффела. Молодий експресивний уродженець Занзібару з екзотичними персо-індійським корінням вважав за краще, щоб його називали Фредді. До приходу в Queen він встиг спробувати свої сили в кількох колективах, що так і не домоглися популярності, навчався на модельєра і навіть підробляв продавцем на одному з критих ринків, де продавався одяг в стилі хіпі, східні сувеніри, музичні інструменти та інша контркультурна атрибутика. Там Фредді й познайомився випадково з барабанщиком Роджером Тейлором, який також підробляв продавцем.

Через Тейлора Фредді познайомився зі Smile. У 1964 році гурт створили студенти Брайан Мей і Тім Стаффел. Вірніше, на початку він називався «1984», на честь однойменного роману Джорджа Оруелла, а в с Smile перетворився в 1968-му. Коли колектив покинув шанувальник класичного ритм-енд-блюзу Стаффел, незадоволений бажанням інших змінити напрямок на хард-рок, Фредді запропонував свої послуги в якості вокаліста. 27 червня 1970 року на благодійному святі в провінційному містечку Труро гурт востаннє виступив як Smile. Новий вокаліст запропонував нове ім’я – Queen. У ветеранів Мея і Тейлора ця ідея спочатку не викликала захоплення. Зовсім не тому, що королева була їм не до душі. Просто слово «queen» в англійській мові ще з XIX століття позначало екстравагантних чоловіків, жіночного вигляду, переважно – геїв. Однак Фредді переконав своїх партнерів, що людям це сподобається. А також і сам змінив ім’я, замінивши незвичне для англійської вуха Булсара на звучне Меркьюрі, яке асоціюється з текучої сріблястою ртуттю, і з швидконогим римським богом торгівлі Меркурієм. Свій дебютний концерт Queen зігралі в Імперському коледжі, а новий вокаліст Фреді Меркьюрі все більше і більше висувався на перший план.

За півроку, 1 березня 1971 року, в групу, втомлену від частої зміни бас-гітаристів, був прийнятий Джон Дікон, якого обрали після прослуховування декількох кандидатів.

Незважаючи на те, що після розпаду гурту минуло вже 30 років, ажіотаж навколо Queen не вщухає. Їх вплив на інші британські колективи складно переоцінити. У 2020 році Queen знову стали ньюсмейкерами – Брайан Мей був визнаний найкращим гітаристом усіх часів за версією Total Guitar, а Королівська пошта Великобританії випустила на честь 50-річчя Queen марки із зображеннями учасників легендарного колективу. Вони стали третьою групою, яка удостоїлася такої честі: раніше випускалися марки з The Beatles і Pink Floyd. Всього з’явилося тринадцять марок, присвячених Queen: вісім з обкладинками знакових альбомів, чотири з концертними фотографіями і одна з груповим знімком музикантів.

Читайте также:   УРОЧИСТА ЦЕРЕМОНІЯ НАГОРОДЖЕННЯ ФІНАЛІСТІВ РЕЙТИНГУ «ТОП 100: ГОРДІСТЬ ТА КРАСА УКРАЇНИ» (Відео)

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *