Місія до Місяця. У NASA наочно показали, як планують відкрити нову еру в світовій пілотованої космонавтики

Ні для кого не секрет, що США хочуть повернутися на Місяць до 2024 року — за ходом розвитку небаченої за масштабами державної місячної програми «Артеміда» (Artemis) і декількох ініціатив NASA, спрямованих на вирішення тих чи інших завдань в рамках цього амбітного плану, ми стежимо з великим інтересом. В останньому ролику, опублікованому на офіційному каналі NASA в YouTube, аерокосмічне агентство США наочно показало, як планує відкрити нову главу в історії світової пілотованої космонавтики. Ролик серед іншого містить кадри з анімацією запуску ракети SLS і польоту космічного корабля Orion, що розробляються безпосередньо для місячної місії.

Ролик, що має назву How We Are Going to the Moon — 4K ( «Як ми збираємося на Місяць — 4K»), починається з невеликого вступу — згадки головних досягнень попередньої місячної програми Apollo ( «Аполлон»). Нагадаємо, всього за програмою «Аполлон» були здійснені 6 успішних висадок астронавтів на Місяць (остання — в 1972 році). Там побували 12 астронавтів, які в сумі провели там всього 16 днів і привезли на Землю 382 кілограми місячного ґрунту. Власне, в цьому році виповнилося 50 років з дня першої висадки людини на Місяць. Ці шість польотів за програмою «Аполлон» на даний момент — єдині за всю історію людства, коли люди висаджувалися на іншому астрономічному об’єкті.

Читайте также:   Apple оголосили про запуск Apple Card з кешбеком і без комісії

За аналогією з Apollo, яка свого часу допомогла вивести світову космонавтику на новий рівень розвитку, нова програма Artemis повинна привести до нового витка і в підсумку допомогти зробити людство міжпланетною цивілізацією. NASA вже розробило план переходу до комерційного використання МКС і низької навколоземної орбіти в цілому після 2024 року. І саме Місяць повинен стати сходинкою до пілотованих місій на Марс зокрема і вивчення далекого космосу в цілому. Прямо зараз NASA паралельно займається кількома підготовчими ініціативами. Одна з найпомітніших — CLPS (Commercial Lunar Payload Services), націлена на стимулювання розвитку посадкових апаратів і комерційних сервісів з доставлення вантажів на Місяць. У ній разом з іншими бере участь Firefly Aerospace з власником українцем і офісом в Дніпрі.

Читайте также:   Медицинский старпат Украины привлек $500 тысяч

Що ж стосується безпосередньо самого пілотованого польоту на Місяць, для цього NASA планує використовувати надважку ракету NASA Space Launch System (SLS), якщо її вдасться закінчити, та пілотований корабель Orion, який зараз проходить передпольотні випробування. Коли будуть готові «Оріон» і нова надважка ракета SLS, США почнуть будівництво навколомісячної станції Gateway. Перші елементи станції планується відправити до Місяця в 2022 році, а перших астронавтів — в 2023 або в 2024 роках. З станції Gateway американські астронавти зможуть висаджуватися на Місяць. Вона ж стане базою для виряджання апаратів і людей в дальній космос — в 2030 році з неї повинна відправитися перша експедиція на Марс.

Читайте также:   Ймовірність рецидиву сечокам'яної хвороби тепер можна визначити на своєму смартфоні

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *