2 українські проєкти потрапили в лонг-лист престижної дизайнерської премії Dezeen Awards

Це будинок Сергія Махна і проєкт освітлення від компанії Expolight

2 українських дизайнерських проєкти увійшли до лонг-листу Dezeen Awards. Всього в довгому списку премії — понад 900 робіт і сотні студій.

Одним з півфіналістів став український архітектор Сергій Махно з проєкту Shkrub House. Це будинок площею 370 квадратних метрів, який об’єднує українську етніку з японською культурою і філософією вабі-сабі, який він побудував для своєї сім’ї в селі Козин Київської області. В інтер’єр включені твори кількох українських діячів мистецтва: самого Сергія Махна, Назара Білика, Романа Михайлова, Павла Макова, Олексія Золотарьова та Тіберія Сільваші, — а також глиняні вироби часів Трипілля. А візерунок килима у вітальні створений за малюнком, який середній син архітектора намалював, коли йому було 2 роки.

Читайте также:   Вчіть англійську: Міністерство освіти готує сюрприз для випускників

Ще один український проект, який увійшов до лонг-листу Dezeen Awards, — освітлення офісу архітектурного бюро, розроблене компанією Expolight. У ньому враховується так званий циркадний ритм, тобто ступінь освітлення, як в природі, змінюється протягом дня: від холодного вранці до теплого ввечері. Більш того, світильники, розташовані біля вікна, менш яскраві, ніж в глибині приміщення. Такий проєкт дозволяє рівномірно висвітлювати офіс і економити електроенергію.

 

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *