МВФ готовий виділити $ 650 млрд на відновлення глобальної економіки

МВФ готовий виділити $ 650 млрд

Міжнародний валютний фонд планує виділити $ 650 млрд на відновлення країн після пандемії. За оцінками МВФ, спровокована епідемією COVID-19 криза стала найгіршої рецесії з часів Великої депресії. Як заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, додаткові резервні активи полегшать глобальне відновлення світової економіки після коронакрізіса.

До червня виконавчій раді МВФ буде представлено пропозицію про розподіл коштів. У разі схвалення плану МВФ, 190 країн-членів цієї організації зможуть направити ресурси на боротьбу з пандемією, в тому числі на підтримку програм вакцинації та інші невідкладні заходи.

За оцінками МВФ глобальна економіка через пандемію коронавируса в 2020 році зменшилася на 3,5%. У січні МВФ прогнозував зростання світової економіки в 2021 році на рівні 5,5%. Сьогодні заступник голови МВФ Джеффрі Окамото вважає, що завдяки додатковому бюджетного стимулювання з’являються перспективи прискореного відновлення. Проте це відновлення нерівномірне – є тривожні ознаки того, що зростає розрив між економіками розвинених країн.

За прогнозом МВФ, протягом наступних п’яти років збитки для світової економіки, спровоковані коронакрізісом, можуть досягти $ 28 трлн у вигляді втраченого ВВП. Передбачається, якщо пакет заходів, запропонований Фондом, буде схвалений, він додасть істотний приріст ліквідності для національних економік без зростання боргового тягаря.

Читайте также:   Без копейки в кармане: Нацбанк отменит мелкие монеты

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *