Міжнародного Букера отримала 29-річна письменниця з Нідерландів

Авторка — наймолодший лауреат в історії премії

26 серпня Міжнародна Букерівська премія оголосила переможця 2020 року. Нею стала 29-річна нідерландська письменниця Маріеке Лукас Рейневелд (сама вона вважає за краще займенник «вони»). Журі конкурсу відзначило дебютний роман Рейневелд «Вечірній дискомфорт», пише The Guardian.

Згідно з умовами премії, Маріеке отримала приз у розмірі 50 тисяч фунтів, які вона розділить з перекладачем своєї книги англійською. У Нідерландах її роман став справжнім бестселером. Це історія про дівчину, яку виховують на фермі в релігійній християнській родині, яка розколюється, переживаючи горе — загибель сина і брата.

Багато в чому «Вечірній дискомфорт» вийшов автобіографічним, адже Рейневелд сама виховувалася в строгій релігійній сім’ї фермерів і пережила смерть брата, коли їй було 3 роки. У Нідерландах її книга вийшла в 2018 році, але батьки Маріеке й досі її не прочитали.

Читайте также:   Відкриття галереї та виставки сучасного мистецтва «Зона відгуку»

Рейневелд визнається, що їм складно зрозуміти те, що вона «не та дівчинка, яку вони виростили, — цього немає в Біблії». Сама Маріеке говорить про себе не як про трансгендера, а як про когось проміжного. У дитячому віці вона відчувала себе хлопчиком і одягалася як хлопчик. Потім, коли відмінності стали очевидними, вона побула дівчинкою, але в 20-річному віці знову стала хлопцем.

Попри письменницькі здобутки та нагороди, Маріеке хоч і не живе з батьками, але продовжує займатися господарством: «Фермерство підтримує мене. Корови — мої найкращі друзі. Мені подобається прибирати стайні і розгрібати все лайно», — говорила вона в одному з інтерв’ю.

 

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *