Кінець «золотих паспортів». Кіпр більше не буде давати громадянство в обмін на інвестиції

Спеціальну програму скасували через зловживання і недоліки

Рада міністрів Кіпру схвалила пропозицію міністрів фінансів і внутрішніх справ про скасування з 1 листопада поточного року інвестиційної програми, згідно з якою людина могла отримати громадянство в обмін на фінансові вкладення в економіку країни. Ця рекомендація була заснована на недоліках і постійних зловживання положеннями програми, сказано в офіційному «Твіттері» президента Республіки Кіпр.

12 жовтня телеканал «Аль-Джазіра» випустив розслідування The Cyprus Papers Undercover («Кіпрські документи під прикриттям»), яке показало готовність спікера парламенту Деметріс Сіллоріса і члена парламенту Крістакіса Джованіс допомогти засудженим злочинцям отримати так звані «золоті паспорти» через Програму інвестування в громадянство (CIP). Таких документів ЗМІ нарахувало майже 1400.

Читайте также:   Митниця продала за 78 тис. грн партію з 14 конфіскованих іPhone

З 2013 року, коли почалася програма, країна заробила понад сім мільярдів євро. Всього з 2017 по 2019 роки паспорти Кіпру отримали 2351 особа. У трійці лідерів — росіяни, китайці та українці.

У вересні 2020 року кіпрська газета Politis оприлюднила список 34 власників «золотих паспортів», включаючи громадян Росії та України, які отримали громадянство у 2008-2012 роках за інвестиції. Значаться в переліку мільярдер Ігор Коломойський, співзасновник і співвласник фінансово-промислової групи «Приват» Геннадій Боголюбов, екссекретар РНБО і співвласник корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Віталій Гайдук та інші.

Громадянином Кіпру можна стати тільки через 10 років проживання в країні.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.