Космос вже близько: SpaceX провела статичні випробування Crew Dragon

SpaceX провела статичні вогневі випробування двигунів системи аварійного порятунку (САП) пілотованого космічного корабля Crew Dragon. Ці випробування є другими обов’язковими в рамках програми ліцензування NASA Commercial Crew (перший тест Pad Abort Test з імітацією аварії ракети до старту і відстрілом капсули зі стартового майданчика SpaceX провела ще у 2015 році).

Нагадаємо, попередні такі випробування у квітні закінчилися аварією, внаслідок якої капсула космічного корабля Crew Dragon була повністю знищена, а пілотований політ до МКС довелося знову перенести. За підсумками розслідування було встановлено, що причиною аварії став титановий зворотний клапан системи наддуву.

Під час нових випробувань, що проходили в зоні Landing Zone-1 на мисі Канаверал у Флориді, використовувалася нова конфігурація системи подачі палива з розривними мембранними клапанами в трубках наддуву — це поліпшення має запобігти саму можливість повторення сценарію, який привів до аварії у квітні.

Читайте также:   Унікальний експеримент: добровільне ув'язнення заради науки

Crew Dragon оснащується руховими установками двох типів (низького і високого тиску). Перша з шістнадцятьма двигунами Draco призначена для орбітальних маневрів і орієнтування корабля в просторі, а друга з вісьмома двигунами SuperDraco відповідає за відстріл і кероване приземлення рятувальної капсули в разі виникнення нештатної ситуації. Інженери SpaceX провели серію тестів, включаючи запуск Draco і SuperDraco в певній послідовності з імітацією сценарію переорієнтації для повернення в атмосферу. Цього разу ніяких «аномалій» під час тестів не трапилося.

Якщо ці випробування визнають успішними (зараз команди аналізують зібрані дані), то вже в грудні цього ж корабель використовують для додаткового необов’язкового випробування САП з відстрілом капсули в польоті (це ініціатива SpaceX для демонстрації надійності САП), а потім — для першого експлуатаційного польоту (Crew -1) з екіпажем в рамках місії Demo-2. Зараз останній намічений на першу половину 20Космос вже близько: SpaceX провела статичні випробування Crew Dragon20 року.

Читайте также:   Бадьорий старт. SpaceX вивела на орбіту ще 60 супутників Starlink, а також повернула вантажний корабель Cargo Dragon після третього повторного польоту

Під час майбутніх випробувань з відстрілом капсули під час польоту ракета Falcon 9 з Crew Dragon злетить з космодрому, і в момент максимального аеродинамічного опору САП спрацює і відведе капсулу від ракети. Відстріл капсули відбудеться ще на етапі роботи першого ступеня, тому другий ступінь ракети з очевидних причин буде спрощеною.

Нагадаємо, не так давно SpaceX успішно випробувала нові парашути для Crew Dragon.

Другий учасник програми Commercial Crew Program — компанія Boeing — планує перший запуск свого пілотованого космічного корабля CST-100 Starliner, в рамках якого він зробить безпілотний переліт до МКС, на грудень.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.