Україна продовжує бити рекорди за кількістю партій

Станом на 1 січня 2020 їх в Україні зареєстровано 349, але з кожним роком з’являється все менше

У Комітеті виборців України повідомляють, що в останні роки в Україні знизилися темпи реєстрації нових політичних партій. У 2019 Мін’юст поповнив перелік політичних партій тільки трьома новими проектами: зареєстровані «Блок Володимира Сальдо», «Партія чернівчан» і «Демократична сокира».

— Темпи реєстрації нових партій істотно знизилися. У 2019-му з’явилося три нові партії, в 2018-му — 1, в 2017-му — 3, — повідомив глава КВУ Олексій Кошель і порівняв: наприклад, в 2016-му в Україні з’явилися 42 політичних проекти, в 2015-му — 78, в 2014-му — 37.

Ще одна особливість політичного ландшафту країни — нові партії позиціюють себе як регіональні проекти.

Читайте также:   Американські сенатори зустрілися з новим генпрокурором України

— Відповідно до закону всі політичні партії мають всеукраїнський статус, проте на практиці часто зосереджують діяльність в одному місті чи області, — каже Кошель. — Крім «Партії чернівчан», в Україні діють такі політичні сили як «Політична партія «За Одещину» ,»Наш дім — Одеса», «Партія вінничан», «Київська громада», «Біла Церква разом», «Херсонці» тощо.

На сьогоднішній день в Україні зареєстровано 349 політичних партій, що в 4 рази більше, ніж в Польщі, в 5 разів — ніж в Росії, і в 10 разів більше, ніж в Литві. Але тільки десяту частину із загальної кількості українських партій можна назвати більш-менш активними. На дострокові парламентські вибори-2019 висунула своїх кандидатів лише 21 політична сила.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.