В Україні хочуть узаконити дистанційну роботу і зробити неможливим звільнення вагітних

Документ планують прийняти в цьому році, а діяти він почне з 2020-го

Уряд хоче захистити базові права працівників. Для цього в реформі зайнятості передбачили ряд можливих змін, в тому числі узаконення роботи з дому і неможливість звільнення вагітних. Про ці ініціативи розповів міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов, передає прес-служба уряду.

— В Україні буде проведена реформа зайнятості — стандарти захисту працівника будуть виконані. Потрібно прибрати радянські забюрократизовані норми, — анонсував міністр.

У відомстві пропонують уряду:

— узаконити гнучкий режим робочого часу, дистанційну зайнятість і роботу з дому. За словами Милованова, важливо ще більше захистити фундаментальні права працівників, щоб вони могли їх відстоювати;

Читайте также:   Безвіз: Україна підписала угоду з європейською країною

— збільшити відпустку за свій рахунок з 15 до 30 днів;

— ввести обов’язкове укладення договору в письмовій формі між роботодавцем і працівником;

— на законодавчому рівні більш надійно захистити від звільнення людей з інвалідністю, вагітних і тих, хто перебуває в декретній відпустці.

— Ми хочемо ускладнити, а в ідеалі, взагалі виключити випадки, коли під умовою фіктивних реорганізацій компаній або установ звільняють соціально незахищених осіб. Тому хочемо законодавчо захистити всіх працівників, а звільнення вагітних жінок унеможливити, — підкреслив Милованов.

Він також зазначив, що трудові книжки не скасовуються, але інформація про зайнятість буде дублюватися в онлайн-реєстрі. Вона буде доступна для працівника в будь-який момент.

Читайте также:   Англійці підключили корів до 5G

— Це дозволить уникнути паперової бюрократії, ризику втрати — відповідно, відновлення записів, — обґрунтував глава відомства.

Міністр також анонсував новий закон про профспілки. За його словами, документ буде «чітко регулювати відносини працівників з профспілками».

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.