Кілограмовий смарагд, самознищена картина, крісло Стівена Хокінга — найдорожчі та найдивніші лоти 2018

Кілограмовий смарагд, самознищена картина, крісло Стівена Хокінга — найдорожчі та найдивніші лоти 2018

Спостерігати за аукціонами — не тільки захопливо й цікаво, але ще й дуже пізнавально. Минулий 2018 рік став насправді “врожайним” за кількістю неординарних лотів, що були продані з молотка.

Серед найбільш вражаючих лотів минулого року варто відмітити:

1. Найбільша в світі перлина

“Сплячий лев” — саме так охрестили найбільшу прісноводну перлину, пішьла з аукціону в Нідерландах за надзвичайною ціною в $374 млн. Перлина, розміром 6,8 см в довжину і вагою 110 г, як вважають, сформувалася в 1700-х роках під час правління династії Цинь. Серед найвідоміших власників “лева” варто відзначити імператрицю Катерину Велику.

2. Крісло Стівена Хокінга

Одне з найперших збережених крісел Стівена Хокінга пішло з молотка на онлайн-аукціоні Christie’s в листопаді за $393 тис., а виручені гроші були спрямовані до Фонду Стівена Хокінга. Найвидатніший вчений кінця минулого століття використовував його в 1960-х на початку 1990х років, аж доки він самостійно мав змогу на ньому пересуватись. Це крісло по праву можна назвати найактивнішим стосовно подорожей, адже воно, разом зі своїм видатним власником облетіло увесь світ. Також відомо, що молодий Хокінг любив поганяти на своєму засобі пересування і навіть наїхав на ногу принцу Чарльзу.

3. Місячне каміння

Читайте также:   Український ведучий і шоумен Сергій Притула заявив про своє рішення йти в політику

Три крихітних камінця з Місяця, привезені на Землю під час місії радянського корабля Luna-16 в 1970 році, були продані за $855 тис. на аукціоні Sotheby’s в Нью-Йорку. Це єдині камені, які офіційно знаходяться в приватних руках. Їх подарували Ніні Іванівні Корольовій, вдові генерального конструктора СРСР Сергія Павловича Корольова.

4. Обручка з цільного діаманта

Каблучка з цільного діаманта, створена главою відділу дизайну Apple Джонатаном Айвом і промисловим дизайнером Марком Ньюсон, пішла з молотка за $256 тис.

Вона має надзвичайну кількість граней: від 2 до 3 тісяч. За словами представників Sotheby’s, такої кількості граней ще не було ні в одному виробі з діаманта. Кошти, виручені від продажу каблучки, були спрямовані в (RED), благодійний фонд співака Боно і активіста Боббі Шрайвера, який бореться з поширенням СНІДу в Африці.

Читайте также:   На замітку: які порушення ПДР буде розпізнавати система автоматичної відеофіксації

5. Картина, намальована штучним інтелектом

Портрет Едмона де Беламі увійшов в історію як перший витвір мистецтва, створений штучним інтелектом. Портрет був проданий в жовтні на аукціоні Christie’s в Нью-Йорку за $432 тис., а стартував лот усього з $10 тис.

6. Смарагд на 5,655 карат

Шмат смарагдового кристалу на ім’я “Лев” вагою більше кілограма і масою в 5,655 карат був проданий в Сингапурі за $28,4 млн. Але не зважаючи на його ісполінський розмір — це не найбільший смарагд, знайдений людиною. В 2010 році в Замбії знайшли його старшого “брата”, що був названий “Слоном” з масою в 6,225 карат.

7. Скелет динозавра

Величезний скелет невідомого різновиду алозавра віком 150 млн років був проданий в Парижі за $2,36 млн. Стародавня рептилія має 9 метрів довжини і 2,6 метрів висоти.

8. Самознищена картина Бенксі

Картина Бенксі Дівчинка з кулькою була знищена за допомогою шредера, вмонтованого в рамку, через мить, після продажу за $ 1,4 млн. Відразу ж після цього Бенксі на своїй сторінці в інстаграм написав «Зникає, зникає, зникла» , поки усі стояли і ззачаровано дивилися, як з-під рамки падають обрізки роботи.

Читайте також: МОДНИЙ ВИРОК 2019: 5 ГОЛОВНИХ ТРЕНДІВ НАСТУПНОГО РОКУ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.