Дитячий портрет Моцарта продали за 4 мільйони євро

На картині зображено загадковий музичний твір

Рідкісний портрет австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта у віці 13 років продали на паризькому аукціоні Christie’s за 4 мільйони євро. На ньому музичний вундеркінд грає на клавесині під час гастролей по Італії в січні 1770 року.

За даними аукціону, композитор і його батько зупинялися в Вероні разом з П’єтро Лугіаті, високопоставленим чиновником Венеціанської республіки. Лугіаті був шанувальником Моцарта, тому замовив картину. Автором полотна вважається Веронський художник.

— Швидше за все, його намалював художник Джамбеттіно Чіньяролі, який був двоюрідним братом Лугіаті, — прокоментував представник Christie’s.

Вчені зацікавилися портретом, тому що на ньому перед Моцартом лежить цілий музичний твір. Він існує тільки на картині, але не у вигляді рукопису. Партитура позначена як «molto allegro» (дуже швидко), а зараз називається «Allegro of Verona, KV72a соль мажор». Деякі музикознавці говорять, що композицію міг скласти сам Моцарт, а інші вважають, що за стилем вона нагадує венеціанського композитора Бальдассаре Галуппі.

Читайте также:   Фальшивые купюры в Украине: что нужно знать каждому?

Полотно потрапило на аукціон з приватної колекції Альфреда Кортота, франко-швейцарського піаніста і диригента.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.