Грету Тунберг нагородили премією «За доцільне життєзабезпечення»

16-річній шведській екоактівістці присудили нагороду за «надихаючі і зростаючі політичні вимоги щодо невідкладних кліматичних заходів»

4 грудня в центрі шведської столиці пройшло нагородження щорічною премією «За доцільне життєзабезпечення». Нагороду присудили 16-річній шведської екоактівістці Греті Тунберг за «надихаючі і зростаючі політичні вимоги щодо невідкладних кліматичних заходів». Дівчина не змогла особисто бути присутньою на церемонії, так як знаходиться в Мадриді на 25-й конференції Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Нагороду за Тунберг отримали активісти молодіжного руху на захист клімату Fridays for Future.

Відома активістка ж прислала записане звернення до учасників церемонії, в якому зазначила, що премія є величезним визнанням молодіжного кліматичного руху.

Читайте также:   Зйомки кіно: стало відомо, чому Том Круз завітав до Зеленського

— Я неймовірно вдячна і задоволена тим, що стала одним із лауреатів Премії «За доцільне життєзабезпечення», це дуже багато значить… Боротьба триває, ми ніколи не зупинимося, тому велике спасибі за цю честь, — сказала Тунберг.

Сума грошової нагороди лауреатів премії «За доцільне життєзабезпечення» склала один мільйон крон (105 тисяч доларів), проте ці гроші можна витратити тільки на громадські потреби.

Разом з Тунберг премія була присуджена правозахиснику із Західної Сахари, адвокату з Китаю, а також активіста руху на захист індіанців яномама з Бразилії.

Цікаво, що раніше Тунберг відмовилася від премії Північного ради в сфері захисту екології і грошового призу в розмірі 52 тисяч доларів. Вона подякувала за нагороду, але заявила, що «кліматичному руху більше не потрібно премій».

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.