Результати онлайн-продажів антикварних коштовностей здивували навіть фахівців

Ювелірні вироби в кризовий період зайняли нішу guilty pleasure

З початку березня Будинок Sotheby’s запустив чотири онлайн-аукціони коштовностей. 92% лотів продано, а 61% перевищили естімейт, передбачувану ціну. В кінці квітня обсяг продажів склав $6,1 млн, що перевищило очікування в $5,7 млн. Розширилася й аудиторія: 30% учасників торгів до карантину не були покупцями аукціону.

Будинок Christie’s також відзвітував про зростання. Їх недавні торги ювелірних виробів пройшли 24 квітня. 81% лотів продано вище за естімейт, кількість унікальних відвідувачів збільшилась на 99% в порівнянні з онлайн-продажем ювелірних виробів у 2019-му.

Найдорожче продавалися речі колекційні — великого ювелірного дому або з великими дорогоцінними каменями. «Зіркою» квітневих торгів Sotheby’s став легендарний браслет Cartier Tutti Frutti 1930 років: розкішна річ з діамантами, різьбленими смарагдами, рубінами та сапфірами. Прикраса була одною з найбільш очікуваних і була продана 28 квітня за ціною, майже в два рази вище заявленої: при естімейті в $600 000 — 800 000 вона пішла за $1 340 000.

 Браслет Cartier Tutti Frutti

Браслет Cartier Tutti Frutti

Не менш переконливими виглядали й інші лоти. Кільце з діамантом 1930-х років, спочатку оцінене в 90 000 фунтів стерлінгів, було продано за 162 000. Пара сережок Graff з діамантами та смарагдами пішла за 50 000 фунтів стерлінгів при очікуваній оцінці в 32 000. Знову очікувана вартість перевищена майже вдвічі.

 

Сережки Graff з діамантами і смарагдами

Сережки Graff з діамантами і смарагдами

Катаріна Бекет, фахівець Sotheby’s за частиною найголовніших щорічних ювелірних торгів Magnificent Jewels у Нью-Йорку, в інтерв’ю Bloomberg розповіла про те, що їхні клієнти нудьгують в ізоляції і носять свої особливо коштовні прикраси вдома. Чому? Це приносить радість. Думка про те, що дуже дорога прикраса чекає вас, — символ надії: скоро точно все налагодиться.

Звичайно, це не перші аукціони з продажу ювелірних виробів в інтернеті. У період карантину всі торги перейшли в онлайн — як значних, так і менш колекційних речей. Час настав — нудьгу на карантині не розвіяти новим серіалом або винним суаре по зуму.

«Люди купують прикраси (і не тільки їх), тому що протягом ХХ століття була сформована залежність:» Я купую — отже, я існую». Тому сьогодні обмеження можливості фізичного шопінгу фактично дорівнює обмеженню можливості «бути», — коментує Наталія Філатова- Кіетіне, експерт з маркетингової комунікації в ювелірній індустрії. — Чому прикраси? Вкладення в прикраси і дорогоцінне каміння — це завжди емоційна інвестиція. Навіть люди, які усвідомлено додають такі нестандартні інструменти в свій інвестиційний портфель, роблять це, тому що їм це подобається, вони хочуть в цьому розбиратися, ставати частиною світу. Це задоволення в 90% випадків. Навіть якщо це прикривається історією про «вигідне вкладення».

Кольє Boucheron з гірського кришталю і сапфірів

Кольє Boucheron з гірського кришталю і сапфірів

Особливо цікаво спостерігати за тим, як пройде наступний важливий аукціон. До 7 травня йдуть онлайн-торги Geneva Fine Jewels. На сайті Sotheby’s прикраси описують як «необхідні» — для вечора або урочистого виходу. Серед essentials особливо вражаючим виглядає кольє Graff з діамантами та рубінами та кольє Boucheron 1983 року через гірський кришталь і сапфіри.

Кольє Graff з діамантами та рубінами

Кольє Graff з діамантами та рубінами

 

Читайте также:   Odessa Fashion Night 2021

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.