Дослідження: Купівельні звички покоління Z покладуть край швидкої моді

Ми станемо частіше купувати старий одяг і переробляти свої речі

Багато представників покоління Z (люди у віці від 18 до 24 років) при покупці нових предметів одягу керуються правилом «краще менше, та ліпше”. Така ідеологія може покласти край концепції фаст-фешн, пише The Guardian. Експерти вважають, що якщо звички молодих людей увійдуть в мейнстрім, то новою нормою стануть так звані «розділені гардероби», тобто ті, що складаються з речей, взятих в оренду і придбаних на блошиних ринках і секондах.

Згідно з дослідженням, проведеним Британським королівським товариством заохочення мистецтв, мануфактур і торгівлі (RSA) під час пандемії коронавіруса, 28% людей стали переробляти та повторно використовувати одяг, в той час як до карантину третину виробів купували в магазинах. Крім того, 35% жінок повідомили, що мають намір купувати менше речей в майбутньому.

За даними авторів дослідження, з початком локдауна молоді люди почали частіше замовляти необхідні предмети гардероба в інтернет-магазинах перепродажу, таких як Poshmark, Grailed, Vestiaire Collective, а також брати в оренду в пунктах прокату одягу.

Аналітики впевнені, що у молодого покоління сформувалися такі споживчі цінності (прихильність до самовираження і стійкості), оскільки вони росли з необмеженим доступом до інформації, в тому числі про нерівність, зміні клімату і права членів ЛГБТ-спільноти.

У зв’язку з результатами дослідження RSA закликають уряд Великобританії інвестувати в стійку моду і розробити стандарти щодо довговічності одягу, а виробників — стати більш відповідальними.

Читайте также:   Останній день 72-го Міжнародного Каннського кінофестивалю: нагороди і червона доріжка

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.