Вітражі Нотр-Даму хочуть замінити на твори сучасних художників

З такою пропозицією виступив архієпископ Парижа Мішель Опті

Архієпископ Парижа Мішель Опті запропонував замінити частину вітражів собору Паризької Богоматері, створених за ескізами реставратора Ежена Віолле-ле-Дюка в 1850-х роках і уцілілих після пожежі 15 квітня 2019 року, на твори сучасних художників. Інтер’єру церкви в цілому додадуть більш сучасний вигляд. Про це повідомляє Le Parisien.

Оптико вже створив комісію для реставрації собору. Крім заміни вітражів планується встановити дизайнерські лавочки з підсвічуванням, сучасні гардероби й туалети для відвідувачів і туристів.

Багато ідей архієпископа розкритикували. Наприклад, директор La Tribune de l’art Дідьє Рікнер назвав їх «постмодерністським маренням», «скандальними» і «немислимим вандалізмом». Захисник французької спадщини Стефан Берн в колонці для журналу Parisian нагадав, що собор є власністю держави, яка відповідно до Венеціанської хартії має відновити історичний вигляд будівлі.

Читайте также:   Діма Коляденко дарує нову пісню «Ти моя половина» всім закоханим! (ПРЕМ'ЄРА)

Є у Опті й прихильники. Вони не бачать в його пропозиції нічого завбачливого і нагадують, що в соборі вже є вітражі XX століття, створені в 1966 році Жаком ле Шевальє.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *