Без каструлі та кольорових лінз: нові вимоги до фото на документи

Тепер фотографуватися на документи можна в головному уборі, якщо людина носить його в повсякденному житті з релігійних причин. А ось в кепці або улюбленій каструлі — не можна.

Державна міграційна служба розповіла про затверджені вимоги до фотографій на біометричні документи. Головне правило — нейтральний вираз обличчя з закритим ротом і розплющеними очима на світлому однотонному фоні. Але є винятки для людей, які з підтверджених медиками причин не можуть тримати голову або дивитися прямо.

На біометричні документи тепер дозволено фотографуватися не тільки в головних уборах, які людина постійно носить з релігійних переконань, а й з іншими предметами або матеріалами, необхідність яких підтверджена медичним висновком. Однак, як відзначають в Міграційній службі України, такі головні убори не повинні змінювати форму окремих частин особи (лоб, вилиці, щоки, підборіддя, очі), закривати обличчя і підборіддя, проходити по контуру лінії росту волосся, закривати вуха та шию.

Читайте также:   Учасники пробного ЗНО не змогли зайти на сайт із завданнями

У службі звертають увагу, що фотографуватися на біометричні документи в навушниках, з гарнітурою або іншими звуковідтворювальними пристроями можна, але це не стосується випадків, коли їх наявність обумовлено медичними показаннями.

Фотографування в окулярах також не допускається за винятком тих випадків, коли людина носить їх постійно в повсякденному житті. Але при цьому скло очок повинно бути прозорим, без плям, тріщин, подряпин і пошкоджень. Не можна фотографуватися на документи в сонцезахисних окулярах і окулярах з темними фотохромними лінзами, а також в контактних лінзах з оптичними ефектами, які змінюють колір райдужної оболонки ока або форму зіниць. А оправа окулярів не повинна закривати очі.

Для людей з інвалідністю та маленьких дітей допускається фотографування лежачи або на спеціальному кріслі з відповідним фоном за головою. Сіамські близнюки тепер можуть сфотографуватися удвох, а дітям до п’яти років дозволено порушувати «правило фотографування з нейтральним виразом обличчя».

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *