Статут товариства з обмеженою відповідальністю: що потрібно знати?

Якщо Ви плануєте почати свій бізнес і вже визначилися з його організаційно-правовою формою, а саме, обрали товариство з обмеженою відповідальністю(ТОВ), то на етапі створення товариства Вам неодмінно доведеться зіштовхнутися з розробленням його установчого документу, без якого зареєструвати ТОВ буде неможливо.

Установчим документом товариства з обмеженою відповідальністю є статут. Перша редакція статуту товариства підписується всіма учасниками товариства, а справжність підписів учасників засвідчується нотаріально.

У статуті товариства зазначаються відомості про:
1) повне та скорочене (за наявності) найменування товариства;
2) органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень;
3) порядок вступу до товариства та виходу з нього.

Однак закон не обмежує статут лише цими відомостями, адже крім обов’язкових, статут товариства може містити й інші відомості, що не суперечать закону.

Читайте также:   Яким має бути товарний знак?

Також існує варіант обрати в якості установчого документу для ТОВ модельний статут. Модельний статут – це типовий установчий документ, який затверджений Кабінетом Міністрів України і використовується для створення та провадження діяльності юридичних осіб відповідної організаційно-правової форми, а також містить положення, що регулюють правовий статус, права, обов’язки та відносини, які пов’язані із створенням, управлінням та провадженням господарської діяльності юридичних осіб.

Модельний статут товариства є багатоваріантним та передбачає можливість обрання різних його редакцій, у тому числі редакції «за замовчуванням», яка формується з положень, рекомендованих Кабінетом Міністрів України. Товариство має право у будь-який час змінити редакцію модельного статуту, на підставі якого воно діє, обравши інше альтернативне положення з числа тих, що передбачені Кабінетом Міністрів України.

Читайте также:   Что делать, если Вы обнаружили сходную ТМ перед подачей заявки на регистрацию?

Найменування товариства, що діє на підставі модельного статуту, склад засновників (учасників), розмір статутного капіталу, розмір часток у статутному капіталі кожного з учасників, спосіб внесення ними вкладів (у грошовій та/або негрошовій формі) визначаються відповідним рішенням засновників (учасників) товариства.

Юридична консалтингова група «Яремчук і партнери» допоможе Вам зареєструвати Ваш бізнес, ми проконсультуємо Вас щодо потенційних організаційно-правових форм юридичної особи та підготуємо всі необхідні документи в найкоротші терміни.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.