Що таке презумпція авторства?

Існує міф, що авторське право на твір виникає лише після його реєстрації та отриманні відповідного свідоцтва. Проте насправді, авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей.

Первинним суб’єктом, якому належить авторське право, виступає автор твору. За відсутності доказів іншого автором твору вважається особа, зазначена як автор на оригіналі або примірнику твору. В цьому і полягає суть презумпції авторства. В Україні вона закріплена законом «Про авторське право і суміжні права». Аналогічно ця презумпція застосовується також у разі опублікування твору під псевдонімом, який ідентифікує автора.

Читайте также:   Что делать, если Вас обвиняют в нарушении авторского права?

Важливо підкреслити, що особа, зазначена як автор, вважається такою до тих пір, поки в ході судового розгляду не буде доведено інше. Презумпція авторства покликана полегшити доведення самим автором його авторства щодо твору і тим самим захистити автора від необґрунтованих звинувачень в плагіаті.

Водночас вищезгаданим законом гарантується право автора засвідчити своє авторство на оприлюднений чи не оприлюднений твір, факт і дату опублікування твору чи договори, які стосуються права автора на твір, у будь-який час протягом строку охорони авторського права у відповідних державних реєстрах.

Попри ді] презумпції авторства, в сучасних реаліях, де широко розповсюджені плагіат і недобросовісна конкуренція, найкращим способом захистити свій твір від сторонніх посягань і свою репутацію як автора буде реєстрація Вашого авторського права. Юридична консалтингова група «Яремчук і партнери» професійно і якісно надасть Вам послуги з реєстрації Ваших авторських прав, що вбереже Вас від ряду проблем, пов’язаних з їх порушенням третіми особами в майбутньому.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.