Реєстрація ТМ іноземцем в Україні

Суб’єкти бізнесу добре знають, що реєстрація товарного знака — це гарантія того, що їх компанія матиме можливість розвивати бізнес без занепокоєння щодо контрафакції чи недобросовісної конкуренції. Сьогодні багато підприємств виводять свою продукцію на ринки інших країн, тому постає питання про реєстрацію торгових марок іноземними компаніями на території інших держав.

В ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» визначено, що іноземні особи та особи без громадянства мають рівні з особами України права та обов’язки, передбачені цим Законом, відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Процедура реєстрації аналогічна тій, що застосовується до резидентів. Іноземці, особи без громадянства, іноземні юридичні особи та інші особи, які мають місце постійного проживання чи постійне місцезнаходження за межами України, у відносинах з Укрпатентом реалізовують свої права через представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених). Зазначені особи проходять відповідну атестацію і діють за дорученням особи, яку представляють.

Читайте также:   Как оформить договор на размещение рекламы с блогером?

Україна є учасницею Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків, що забезпечує дію інтернаціонального механізму оформлення прав на торговельні марки. Реєстрація ТМ відповідно до Мадридської угоди і Мадридського протоколу здійснюється Міжнародним бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). До цього знак повинен пройти процедуру державної реєстрації в ДП «Укрпатент» або хоча б повинна бути подана заявка на реєстрацію. Після цього в Міжнародне бюро ВОІВ через Укрпатент подається одна заявка на реєстрацію торгової марки, в якій потрібно вказати країни, де планується отримати захист торгової марки. В результаті міжнародної реєстрації знак для товарів і послуг вноситься в міжнародну базу ROMARIN із зазначенням країн, в яких знак зареєстрований і переліком товарів і послуг, для яких він використовується.

Читайте также:   Знаменитая клетка Louis Vuitton: охраняемый товарный знак или заурядный принт?

Іноземцям (фізичним та юридичним особам) необхідно мати на увазі, що вся документація та консультації ведуться українською мовою, при цьому необхідно знати положення українського законодавства. У зв’язку з чим нерезидентам доцільно звернутися до кваліфікованих юристів, які мають досвід в даній сфері. Юридична консалтингова група «Яремчук і партнери» готова допомогти Вам, надавши юридичні послуги від консультацій до безпосереднього процесу реєстрації Вашої ТМ з високим рівнем професіоналізму та оперативності.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.