ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ВИНАХІД І НА КОРИСНУ МОДЕЛЬ: У ЧОМУ РІЗНИЦЯ

Напевно, всі чули про те, що таке винахід і про те, що якщо Ви одного разу щось винайдете, то зможете запатентувати свій успіх. Проте поруч з винаходом існує такий подібний до нього нематеріальний об’єкт інтелектуальних прав як корисна модель, про який нечасто хто згадує. Так що ж це таке? Корисну модель можна описати як технічне рішення, що відноситься до пристрою, а говорячи термінологією ЗУ «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», об’єктом корисної моделі може бути пристрій або процес (спосіб).

Відмінність між винаходами і корисними моделями полягає в різних умовах їх патентоспроможності. Умови патентоспроможності винаходу є більш жорсткими. Винахід відповідає умовам патентоспроможності, якщо він є новим, має винахідницький рівень і є промислово придатним, а для відповідності умовам патентоспроможності корисної моделі достатньо, щоб вона була новою і промислово придатною. Корисна модель буде промислово придатною, якщо її може бути використано у промисловості або в іншій сфері діяльності.

Читайте также:   Патент, который будет действовать во всех странах мира: миф или реальность?

Пріоритет, авторство і права на винахід та корисну модель засвідчуються патентом.
Різниця у вимогах до винаходу і корисної моделі зумовлює різницю й у процедурних моментах отримання патенту. Так, якщо патент на винахід видається за результатами кваліфікаційної експертизи, то на корисну модель — формальної експертизи під відповідальність заявника. Термін отримання патенту на винахід — від 18 місяців, а на корисну модель — від 6 місяців.
Строк чинності майнових прав інтелектуальної власності на винахід становить 20 років від дати подання заявки до Укрпатенту, а на корисну модель — 10 років.

Проте, незважаючи на наявні відмінності, володілець патенту на корисну модель, як і володілець патенту на винахід, мають однакові за обсягом виключні права на використання свого винаходу (корисної моделі).

Читайте также:   Захист авторських прав у соціальних мережах

Юридична консалтингова група «Яремчук і партнери» допоможе Вам у процесі отримання патенту будь-якого виду, включаючи консультації і оформлення всіх необхідних документів.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.