ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК

Якщо поняття винаходу здебільшого не викликає непорозуміння, то з терміном «промисловий зразок» можуть виникнути питання. Що ж таке промисловий зразок? Промисловий зразок – це результат творчої діяльності людини в галузі художнього конструювання.
Промисловим зразком може бути зовнішній вигляд виробу або його частини, що визначається, зокрема, лініями, контурами, кольором, формою, текстурою або матеріалом виробу, його оздобленням. Тобто під промисловим зразком розуміється декоративний, оформлювальний або естетичний аспект (дизайн) виробу.

Придатність промислового зразка для набуття права інтелектуальної власності на нього визначається його новизною та наявністю індивідуального характеру. Правова охорона надається промисловому зразку, який не суперечить публічному порядку, принципам гуманності й моралі. Якщо Ваш промисловий зразок відповідає цим критеріям, то набуття права інтелектуальної власності на нього засвідчується свідоцтвом.

Читайте также:   Что делать, если Вы получили заявление о прекращении нарушения авторского права или смежных прав, совершенном с использованием сети Интернет?

Строк чинності виключних майнових прав інтелектуальної власності на промисловий зразок становить п’ять років від дати подання заявки на промисловий зразок і подовжується за клопотанням власника промислового зразка на один або більше п’ятирічних строків. Загальний строк чинності прав не може перевищувати двадцяти п’яти років від дати подання заявки.

Право інтелектуальної власності на промисловий зразок може належати автору промислового зразка чи іншим особам, які набули прав на промисловий зразок за договором чи законом.

Зокрема, до переліку майнових прав щодо промислового зразка належить:
1) право на використання промислового зразка;
2) виключне право дозволяти використання промислового зразка (видавати ліцензії);
3) виключне право перешкоджати неправомірному використанню промислового зразка, в тому числі забороняти таке використання.

Читайте также:   Hermès vs Корея: война за дизайн сумок

Юридична консалтингова група «Яремчук і партнери» готова надати Вам юридичну підтримку на кожному етапі процесу отримання свідоцтва на промисловий зразок, включаючи консультації і оформлення всіх необхідних документів.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *