Яку ТМ краще зареєструвати: кольорову чи без зазначення кольору?

Почнемо з того, що об’єктом торговельної марки може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, у тому числі власні імена, літери, цифри, зображувальні елементи, кольори, форма товарів або їх пакування, звуки. Головною умовою є те, щоб такі позначення були придатні для відрізнення товарів або послуг одних осіб від товарів або послуг інших осіб, а також придатні для відображення їх у реєстрі таким чином, що дає змогу визначити чіткий і точний обсяг правової охорони, що надається.

Будь-яку торговельну марку можна зареєструвати як у кольоровому вигляді, так і без заявлення кольору. Але не потрібно плутати знак без кольору та чорно-білий знак, адже, якщо Ваш знак заявлений як чорно-білий, значить він кольоровий, тому що і чорний і білий — це кольори.

Читайте также:   Захист авторських прав у соціальних мережах

Якщо Ваш бренд вже є або планує мати розрізняльну властивість саме завдяки кольору, тобто акцент робиться на поєднанні кольорів, а не, наприклад, оригінальному стилі написання, то тоді доцільно реєструвати кольорову ТМ. Наприклад, ми звикли, що ТМ Coca-Cola використовує білий та червоний кольори логотипу, косметика Nivea – білий та синій кольори. Для них такі рішення кольору важливі, тому що завдяки цим кольорам споживачі одразу відрізняють їх продукт від будь-якого іншого. Тому деякі логотипи компаній зареєстровані саме в комбінації їх гами кольорів, відповідно до фірмового стилю та брендбуку.

Однак реєстрація ТМ без вказівки кольору має свої переваги, зокрема, дозволяє власнику торгової марки використовувати її в будь-якій колірній комбінації. Тому, у випадку якщо Ви захочете в майбутньому змінити кольорову гаму Вашої ТМ, це простіше зробити зі знаком зареєстрованим як безбарвний. Також, якщо передбачається реєстрація знака без кольору, то сума збору буде менша, так як не потрібно буде додатково оплачувати реєстрацію в кольорі.

Читайте также:   Статут товариства з обмеженою відповідальністю: що потрібно знати?

Юридична консалтингова група «Яремчук і партнери» готова допомогти Вам, надавши юридичні послуги від консультацій до безпосереднього процесу реєстрації Вашої ТМ з високим рівнем професіоналізму та оперативності.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.