Хто і за яких умов володіє правом доступу до твору образотворчого мистецтва?

Ми впевнені, що той факт, що авторське право і право власності на матеріальний об’єкт, в якому втілено твір, не залежать одне від одного, ні для кого не стане новиною. Тобто, продаючи картину, художник не втрачає авторського права, а лише відчужує сам матеріальний об’єкт. А особа, якій передано матеріальний об’єкт, в якому втілено оригінал твору образотворчого мистецтва, не має права руйнувати цей об’єкт без попереднього пропонування його перепродажу авторові твору. У випадку неможливості збереження оригіналу твору, власник матеріального об’єкта повинен дозволити авторові зробити копію твору або, як мінімум, його фотографію.

Крім цього, ЗУ «Про авторське право і суміжні права» передбачає також право доступу до твору образотворчого мистецтва. Так, при передачі твору образотворчого мистецтва чи матеріального об’єкта, в якому втілено цей твір, у власність іншій особі автор має право вимагати доступу до цього твору з метою його використання для відтворення (виготовлення примірників, слайдів, карток, переробок тощо) за умови, що це не порушує законні права та інтереси власника твору образотворчого мистецтва. Власник, в свою чергу, не може відмовити автору в доступі до твору без достатніх підстав. Але власник не зобов’язаний здійснювати доставку твору авторові.

Читайте также:   Подача заявки на видачу свідоцтва на знак для товарів і послуг

З метою ефективної охорони авторських прав, ми радимо Вам скористатися послугами патентних повірених юридичної фірми «Яремчук і партнери», які допоможуть у правильній підготовці і подачі заявки на реєстрацію Ваших авторських прав, а також в складанні юридично грамотного і взаємовигідного договору про відчуження авторського права.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.